Co má společného čečenský vůdce Ramzan Kadyrov s Podřipskem?

Pohled na Krabčice. Foto: archiv Wikipedia.org
Pohled na Krabčice. Foto: archiv Wikipedia.org

Krabčice /EXKLUZIVNĚ/ - Skryto široké veřejnosti, přesto Krabčice u Roudnice nad Labem jsou z pohledu protiruských sankcí neurologickým bodem čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Právě v této obci má ustájené od roku 2012 elitní plnokrevníky.

Reklama

"Cílem sankcí není zlikvidovat dostihovou stáj Ramzana Kadyrova v Česku, ale po dobu trvání sankcí zabránit tomu, aby jmenovaný měl z chodu stáje materiální prospěch," řekl v únoru 2015 pro Hospodářské noviny šéf finančních analytiků Libor Kazda.

V pondělí (22.6.2015) ministerstvo financí oznámilo, že zadrží v rámci protiruských sankcí případné zisky dostihové stáje čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova.

Stáj sice může dále fungovat a výnosy z výher použít na provoz, ale pokud přesáhnou nezbytné provozní náklady, peníze budou zajištěny. Evropská unie totiž prodloužila hospodářské sankce proti Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině.

Kadyrovova stáj je od roku 2012 registrována u Jockey Club Česká republika.

Kadyrov dlouhodobě podporuje Moskvu. Kreml podle kritiků ruských poměrů ponechává už roky Kadyrovovi v Čečensku volnou ruku na oplátku za ostentativně hlásanou loajalitu a pacifikaci neklidného regionu.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře