Bývalé zastupitelstvo Hrobce a Rohatce nebývale zadlužilo, přesto investujeme, říká starosta Petr Kříž

Hrobce. Foto: archiv Wikipedia.org
Hrobce. Foto: archiv Wikipedia.org

Hrobce, Rohatce /OBCE PODŘIPSKA/ - "V letošním roce jsme provedli rekonstrukci dětského hřiště v Hrobcích. Velkým soustem pro hrobecké občany také byly oslavy 900 let od první zmínky o naší obci, které byly díky dobrovolné práci občanů Hrobců moc krásné a důstojné svému datu," říká v rozhovoru pro MojePodřipsko.cz starosta Petr Kříž.

Reklama

Jak lze charakterizovat vaši obec, čím je podle vás zajímavá?

Obec Hrobce je pro občany zajímavá zejména svojí polohou, která zajišťuje dobrou dostupnost dálnice D8, měst Litoměřic a Roudnice nad Labem. Dále dobrou občanskou vybaveností, kde mohu zmínit mateřskou školu v části Rohatce, sportoviště a příjemnou krajinu okolo obou částí. V současnosti jsem velmi mile překvapen  zájmem  občanů podílet se na  kulturních a společenských akcí v obci. A chtěl bych tímto všem, kteří se na dění v obci podílejí poděkovat.      

Co se v obci v letošním roce realizovalo, co se povedlo?

V letošním roce jsme provedli rekonstrukci dětského hřiště v Hrobcích. Velkým soustem pro hrobecké občany také byly oslavy 900 let od první zmínky o naší obci, které byly  díky dobrovolné práci občanů Hrobců moc krásné a důstojné svému datu. Komunitní kompostování, které doufám povede k úsporám za odvoz odpadu z obce.

Co obec trápí, co musí řešit. Zda něco takového je?

V současnosti řešíme spoustu problémů. Pouze pro příklad uvedu závady na nově zbudované kanalizaci v Rohatcích a s tím spojený zápach kanalizace v Hrobcích. Dluhy naší dceřiné společnosti účelově zakoupené minulým zastupitelstvem. Ale také nebývalou zadluženost obce.      

Jaké sportovní, kulturní akce obec dělá v průběhu roku a co chystá na podzim?


Tento rok byl pro naše obce velmi bohatý na kulturní akce, tím však náš program nekončí. Na druhou polovinu roku máme ještě připravenou spoustu akcí: 19.9. Vítání občánků, 24.9. Tvůrčí čtení s babičkou v knihovně v Hrobcích, 2.10. Sváťovo dividlo s pohádkou Baba Jaga v KD v Hrobcích, 21.10. Tvůrčí čtení s babičkou v knihovně v Rohatcích, 31.10. Dýňování, 26.11. Tvůrčí čtení s babičkou v knihovně v Hrobcích, 29.11. Rozsvícení stromečků, 5.12. Mikuláš v KD v Hrobcích, 10.12. Setkání seniorů, 16.12. Tvůrčí čtení s babičkou v knihovně v Rohatcích, 19.12. Vánoční zpívání u vánočního stromu v Hrobcích a v Kapli v Rohatcích.

Jaké plány má obec pro podzim a rok 2016 - investice?


Plánujeme dokončit projekt multifunkčního hřiště, chodník a parkoviště u MŠ, revitalizace tělocvičny a knihovny, opravy památníků padlých s pomocí grantů od ministerstva obrany. Takových projektů máme cca 25, ale máme stanovené priority sestupně od bezpečnosti, kam patří autobusové zastávky, úpravy dopravních situací, ekologie včetně odpadového hospodářství, výsadby zeleně...

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře