Bude v Roudnici nad Labem místo bazénu nová sportovní hala?

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Když už Roudnice nad Labem nebude mít novou plaveckou halu, možná vznikne krytá hala pro míčové sporty. Vedení radnice chce zahájit proces zjišťování, jak halu financovat, kde ji postavit a jak má vůbec vypadat.

Reklama

"Vedení města si uvědomuje nedostatek kapacity krytých sportovišť v Roudnici nad Labem. Proto již v minulosti mělo snahu vstoupit do jednání o dalším osudu sportovní haly v areálu Tyršova stadionu," konstatoval roudnický místostarosta František Padělek.

"Dalším subjektem, který usiluje o výstavbu sportovní haly, je Basketbalová akademie 2006, která, na základě smlouvy o smlouvě budoucí na právo stavby multifunkční haly na sídlišti Jih, připravuje její výstavbu. I když v minulém volebním období při jednáních s Městem o uvedené smlouvě od něj nepožadovala Basketbalová akademie žádné finanční prostředky a její představitelé deklarovali, že si je na výstavbu haly získají sami, obrátili se na nás s žádostí o veřejnou finanční podporu ve výši 8 milionů korun,“ uvedl místostarosta.

Zastupitelé nakonec na posledním zastupitelstvu rozhodli, že dotace na výstavbu multifunkční sportovní haly v Roudnici nad Labem ve výši 8 mil. Kč Basketbalové Akademii 2006 z.s.  nebude poskytnuta.

Podle starosty města Vladimíra Urbana by město za přispění dotace z ministerstva školství mělo postavit městskou halu, která by sloužila nejen basketbalistům, ale i jiným sportům.

"Zastupitelstvo tak pověřilo radu města, aby prověřila potřebnost výstavby nové sportovní haly v Roudnici nad Labem z hlediska zájmů města a jeho občanů, dále aby zjistila možnosti financování případné výstavby sportovní haly Městem jako investorem a zpracovala přehled kroků vedoucích k její realizaci," řekl mluvčí města Jan Vancl.

"Dále také zastupitelstvo pověřilo radu města jednáním s majitelem haly a majitelem pozemku o možnosti koupě a rekonstrukce sportovní haly v areálu Tyršova stadionu Městem Roudnice nad Labem jako investorem a o výsledcích informovala zastupitelstvo města," dodal mluvčí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře