Boj o roudnickou nemocnici pokračuje

Roudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.czRoudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek (25.1.2018) nepravomocně rozhodl o převodu 50% podílu Josefa Krajníka na druhého společníka firmy Jakuba Zavorala. Ten chce nemocnici převést na finanční skupinu Penta. Spor bude pokračovat, Josef Krajník se odvolá.

Reklama

Právníci Jakuba Zavorala potvrdili splacení soudem potvrzené částky pro Josefa Krajníka a získání tohoto podílu finanční skupinou Penta.

Podle protistrany Jakub Zavoral byl zastupován advokáty používanými touto finanční skupinou. Penta se tak po dříve oznámeném převzetí původního 50% Zavoralova podílu chce stát 100% majitelem roudnické nemocnice.

Jakub Zavoral na dotazy ke kauze do vydání tohoto článku pro SeveročeskýDeník.cz nereagoval.

"Stávající vedení nemocnice však s tímto vnuceným převzetím nesouhlasí. Josef Krajník se proti danému soudnímu rozhodnutí, které považuje za nespravedlivé, tendenční a zcela formalistické, odvolá a bude všemi prostředky bojovat za zachování fungující akutní nemocnice, jelikož lze očekávat, že nový majitel bude mít s nemocnicí zřejmě jiné plány," uvedla v prohlášení mluvčí nemocnice Markéta Smutná.

"Finanční skupina Penta totiž například po převzetí nemocnice v Sušici akutní provoz zrušila. Hrozí tedy i roudnické nemocnici (jejím pacientům) přeměna na polikliniku?" ptá se mluvčí roudnické nemocnice.

SOUVISEJÍCÍ: Penta chce změnit zdravotní péči v nemocnici Sušice z akutní na ambulantní

Podle mluvčí pro roudnickou nemocnici a její pacienty by se tak mohly opakovat události roku 2012. "Kdy byl akutní provoz ukončen politickým rozhodnutím a pouze značným úsilím Josefa Krajníka a jeho týmu byla nemocnice zachráněna a dostala se na dnešní vynikající úroveň," uvedla Smutná.

"Rozhodnutí Krajského soudu jsem neočekával. Za nekorektností jednání kontroverzního podnikatele a politika Jakuba Zavorala si stojím, a osobně se cítím jeho jednáním poškozen. Soudní spor vedený právníky Penty, potvrzuje morální rozpad společnosti, kdy finanční skupiny zajímá pouze zisk a nijak nerespektuje etické aspekty ani poctivou práci na vybudování něčeho takového, co se podařilo v roudnické nemocnici," komentoval rozhodnutí soudu ředitel Podřipské nemocnice s poliklinikou Tomáš Krajník.

"Nyní si počkáme na oficiální vyjádření, ve kterém soud své rozhodnutí po právní stránce náležitě odůvodní v písemném vyhotovení rozsudku. Po jeho doručení a seznámení se s důvody rozhodnutí soudu zvážíme další postup," dodal Tomáš Krajník.

SOUVISEJÍCÍ: Penta chce ovládnout nemocnici v Roudnici. Dopadne to jako v Sušici?

Bojuje roudnická nemocnice opět o existenci? 5 let po demonstraci

Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Krajník vs. Zavoral: Lenka Pasečiaková jako jednatelka Podřipské nemocnice?

Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře