Boj o roudnickou nemocnici pokračuje

Roudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek (25.1.2018) nepravomocně rozhodl o převodu 50% podílu Josefa Krajníka na druhého společníka firmy Jakuba Zavorala. Ten chce nemocnici převést na finanční skupinu Penta. Spor bude pokračovat, Josef Krajník se odvolá.

Reklama

Právníci Jakuba Zavorala potvrdili splacení soudem potvrzené částky pro Josefa Krajníka a získání tohoto podílu finanční skupinou Penta.

Podle protistrany Jakub Zavoral byl zastupován advokáty používanými touto finanční skupinou. Penta se tak po dříve oznámeném převzetí původního 50% Zavoralova podílu chce stát 100% majitelem roudnické nemocnice.

Jakub Zavoral na dotazy ke kauze do vydání tohoto článku pro SeveročeskýDeník.cz nereagoval.

"Stávající vedení nemocnice však s tímto vnuceným převzetím nesouhlasí. Josef Krajník se proti danému soudnímu rozhodnutí, které považuje za nespravedlivé, tendenční a zcela formalistické, odvolá a bude všemi prostředky bojovat za zachování fungující akutní nemocnice, jelikož lze očekávat, že nový majitel bude mít s nemocnicí zřejmě jiné plány," uvedla v prohlášení mluvčí nemocnice Markéta Smutná.

"Finanční skupina Penta totiž například po převzetí nemocnice v Sušici akutní provoz zrušila. Hrozí tedy i roudnické nemocnici (jejím pacientům) přeměna na polikliniku?" ptá se mluvčí roudnické nemocnice.

SOUVISEJÍCÍ: Penta chce změnit zdravotní péči v nemocnici Sušice z akutní na ambulantní

Podle mluvčí pro roudnickou nemocnici a její pacienty by se tak mohly opakovat události roku 2012. "Kdy byl akutní provoz ukončen politickým rozhodnutím a pouze značným úsilím Josefa Krajníka a jeho týmu byla nemocnice zachráněna a dostala se na dnešní vynikající úroveň," uvedla Smutná.

"Rozhodnutí Krajského soudu jsem neočekával. Za nekorektností jednání kontroverzního podnikatele a politika Jakuba Zavorala si stojím, a osobně se cítím jeho jednáním poškozen. Soudní spor vedený právníky Penty, potvrzuje morální rozpad společnosti, kdy finanční skupiny zajímá pouze zisk a nijak nerespektuje etické aspekty ani poctivou práci na vybudování něčeho takového, co se podařilo v roudnické nemocnici," komentoval rozhodnutí soudu ředitel Podřipské nemocnice s poliklinikou Tomáš Krajník.

"Nyní si počkáme na oficiální vyjádření, ve kterém soud své rozhodnutí po právní stránce náležitě odůvodní v písemném vyhotovení rozsudku. Po jeho doručení a seznámení se s důvody rozhodnutí soudu zvážíme další postup," dodal Tomáš Krajník.

SOUVISEJÍCÍ: Penta chce ovládnout nemocnici v Roudnici. Dopadne to jako v Sušici?

Bojuje roudnická nemocnice opět o existenci? 5 let po demonstraci

Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Krajník vs. Zavoral: Lenka Pasečiaková jako jednatelka Podřipské nemocnice?

Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Reklama

Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře