Alej 17. listopadu bude uzavřena až do poloviny října 2014. Nemocnici to vadí

V ulici Alej 17.listopadu jsou stavební práce. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
V ulici Alej 17.listopadu jsou stavební práce. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Kompletní uzavírka roudnické ulice Alej 17. listopadu kvůli rekonstrukci bude trvat o měsíc a půl déle, než bylo v plánu. Původně měla skončit na konci srpna 2014.

Reklama

Jak MojePodřipsko.cz zjistilo, uzavírka Aleje 17. listopadu od křižovatky u obchodního domu Říp až po křižovatku u Lidlu neskončí k poslednímu srpnu, ale potrvá minimálně do 15. října 2014.

Pikantní je, že rozhodnutí o prodloužení uzavírky odbor doparavy na roudnickém městském úřadě rozhodl již 24. června 2014. "Přitom vedení města nám sdělilo, že rekonstrukce skončí k 30. srpnu, což komunikujeme pacientům na plakátech a informačních plachtách," neskrývá rozhořčení ředitel roudnické nemocnice Tomáš Krajník.

"Pro nemocnici a pacienty je to komplikace. Počítali jsme s tím, že během prázdnin uzavřeme hlavní vjezd do areálu nemocnice. Nyní budeme muset náhradní vjezd u kotelny Teplo-Byty prodloužit o další měsíc a půl. S tím nám vzniknou další vícenáklady, které město jako investor stavby odmítá proplatit," říká Tomáš Krajník.

"Proto jsem se obrátil na městský úřad, aby nám proplatil vzniklou škodu. Odpověď města, resp. pana starosty Vladimíra Urbana je záporná," uvedl ředitel roudnické nemocnice.

"Přitom v případě Podřipské nemocnice byl rozkopán vjezd do nemocnice a tím znemožněn přístup k této nemovitosti. Tato situace byla s městem předem probrána, PNsP na jednání navrhla, že na své náklady zbuduje náhradní vstup, přičemž ze strany města bylo PNsP přislíbeno následné kompenzování nákladů," konstatuje Tomáš Krajník.

"Podle našeho právního zástupce v daném případě se tak nejedná o zákonem neumožněnou kompenzaci ztráty související s uzavírkou přilehlé silnice, ale náhrady nákladů, které PNsP vynaložila za účelem umožnění přístupu do nemocnice, tj. splnění povinnosti města. Vyjádření města, že náklady PNsP vynaložené na vybudování náhradního vstupu, by tedy bylo možné považovat za slib odškodnění," dodává Tomáš Krajník.

ČTĚTE:  FOTO. Alej 17. listopadu je uzavřena. Jak se dostat do nemocnice?

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře