Prý jsem v nejlepší fyzické i psychické kondici, říká Mostečan Tomáš Martinka o Muži roku 2015

Tomáš Martinka. Foto: archiv Muž roku 2015
Tomáš Martinka. Foto: archiv Muž roku 2015

Most - Mostečák Tomáš Martinka se stal druhým Mužem roku 2015. Čím oslnil porotu, jak vidí svou budoucnost a proč nemá přítelkyni? O tom hovoří v rozhovoru pro MojeMostecko.cz.

Reklama

Sympatický mladík z Mostu Tomáš Martinka se v Muži roku 2015 umístil na krásném druhém místě, což znamená, že v roce 2016 bude Česko reprezentovat na mezinárodní soutěži Mister Global.

Tomáš Martinka však není jen model, rád se věnuje i práci s dětmi. "Chtěl bych být tělocvikářem a ukázat dětem, že tělocvik není jen o tom „muset“ ale i o tom „chtít a mít ze sebe radost," říká.

Pracujete jako záchranář, studujete a ještě si přivyděláváte modelingem. Vedete docela náročný život. Jak to zvládáte? Je to ten hlavní důvod, proč nemáte a nehledáte přítelkyni?

Ano, svým způsobem to tak je. Pracuji jako vodní záchranář v Chomutově v Aquasvětě, studuji vysokou školu v Ústí nad Labem a to obor Tělesná výchova a sport a k tomu se věnuji modelingu. Samozřejmě, že vše šlo postupně. Díky tomu, že jsem měl splněnou docházku i zápočty a z části zkoušky, měl jsem čas začít chodit do zaměstnání. Později přišla vidina věnovat se modelingu. Do této doby, než jsem se stal druhým Mužem roku 2015, to byla procházka růžovým sadem. V současnosti nevím, kam dřív. Jako hosté navštěvujeme  všechny partnery a sponzory Muže roku 2015, díky tomu dostávám více zakázek na focení, k tomu dělám přehlídky a chodím do svého zaměstnaní, takže Vám upřímně říkám, že za pětadvacet let svého života jsem si musel pořídit diář (Smích). Co se týče otázky zaměřené na partnerku, vztahu se nebráním a těším se na něj.

Čím si myslíte, že jste oslnil porotu natolik, že jste skončil na druhém místě? Do soutěže se hlásilo 911 mužů z celého Česka, to je velká konkurence. Očekával jste vůbec takový úspěch?

Jednoho krásného rána mi zazvonil telefon. Viděl jsem, že je to někdo z mé modelingové agentury. Vždy, když mi volají a nepíší sms, jde o nějakou jistou zakázku. To jsem ale ještě nevěděl, že tenhle telefonát změní mou budoucnost. Chtěli se mnou probrat přihlášku do Muže roku 2015.

Prý jsem v nejlepší fyzické i psychické kondici, mám evropské míry pro zahraniční modeling, jsem vysoký, mám atletickou postavu a žádné tetování. Mohl bych dostat pozvánku na casting.

Nejdříve si do Muže roku musíte podat přihlášku, na základě které vás pozvou na casting, když tedy budete mít štěstí a vyhovovat požadavkům a mírám, protože na casting si nepozvou každého. Z castingu už vybírají dvanáct finalistů. Jak vidíte, vše jsem prošel a skončil na krásném, pro mě neuvěřitelném, druhém místě. Osobně si myslím, že jsem porotu oslnil tím, že jsem celou soutěž, celé soustředění, celé společné akce, byl svůj a užíval si celý průběh soutěže.

Cítíte se jako druhý Muž roku 2015 jinak než před soutěží? A co zájem žen, je větší?

Budu upřímný, jakože jsem stále a stavím na tom vše. Necítím se jako druhý Muž roku 2015, cítím se stejně jako před soutěží. Snažím se být svůj. Snažím se, aby mě nový svět nezkazil. Ale samozřejmě vnímám změny. Přátelé a známí i fanoušci mi gratulují, fandí mi, přejí mi další úspěchy a toho si strašně moc vážím. Je pravda, že jsem na sebe malinko upoutal pozornost, ale o to mi v soutěži šlo. A co se týče žen, tak určitě (smích) musím říci, že mi přišlo hrozně moc gratulací nejen od přátel a známých, ale také od fanynek a fanoušků. Ale abnormální nárůst zájmu žen nepociťuji.

Jak dlouho se věnujete modelingu a jaké byly Vaše začátky?

Už to bude necelý rok, kdy jsem se ve fitness zmínil mému dobrému kamarádovi Michalovi Podymákovi, že bych se chtěl začít věnovat modelingu a že vím, že Michal je v agentuře. Poprosil jsem ho, jestli by mi o tomto světě mohl něco málo povědět. Tak jsme se místo cvičení dali do řeči. Michal mi slíbil, že se o mně zmíní v agentuře a zajistí mi tam návštěvu, na které proběhne casting a fotozkoušky. Jak řekl můj kamarád, tak to bylo. Do týdne jsem měl podepsanou smlouvu a mohl jsem se začít věnovat tomu, o čem jsem snil už od základní školy.

Nikdy jsem neměl příležitost a ani jsem nevěděl, jak se do této branže dostat. A vidíte, jsem v modelingové agentuře. Začátky byly jak časově, tak finančně náročné. Není to jen o tom, že vám zazvoní telefon a jedete např. fotit a máte jistou zakázku. Je to i o tom, že se musíte účastnit castingů, užších výběrů z castingů, fotozkoušek, schůzek s klienty.

Vím, že mnoho budoucích modelů a modelek tyhle povinnosti odradí, ale mě ne a spíše mi to pomohlo se probojovat až do Muže roku 2015 a dokonce se umístit. Jen proto, že jsem to nevzdal a byl ochotný podstupovat povinnosti modelů.

Když jste se umístil na druhém místě, znamená to, že brzy pojedete na mezinárodní soutěž Mister Global? Jak se na to budete připravovat?

Ano, vyhrál jsem 2. místo, což znamená, že v roce 2016 budu reprezentovat Českou republiku v Thajsku v Bangkoku na mezinárodní soutěži Mister Global. Má příprava bude směřovat hlavně ke zlepšení se v angličtině, zvýšení dávek ve fitness a také jsem domluvený na určité péči v kosmetickém salónu. Ano, vše je zapotřebí a proto to musím podstoupit a věnovat se všemu naplno, abych mohl řádně reprezentovat Českou republiku.

Co budete dělat, až dostudujete? Najdete si práci v oboru a k tomu se budete dál věnovat modelingu nebo s modelingem a soutěžemi krásy skončíte?

Držím se nohama při zemi, takže kdyby mi modeling nevyšel na plný úvazek, chtěl bych se věnovat pedagogice. Tři roky po sobě létám do Řecka jako vedoucí, kde mám dva týdny na starosti deset dětí. Hrozně mě to naplňuje. Mám rád práci s dětmi, proto bych se tomuto oboru chtěl věnovat i nadále. Jelikož mám ke sportu blízko a studuji obor Tělesná výchova a sport, tak bych chtěl být tělocvikářem a ukázat dětem, že tělocvik není jen o tom „muset“ ale i o tom „chtít a mít ze sebe radost“. Přijde mi, že v dnešní době je pro děti tělesná výchova spíše za trest než pro zábavu. To bych chtěl změnit. A kdybych dokázal skloubit modeling s učitelstvím, tak budu nejspíše nejspokojenější.

ČTĚTE:  Na druhém místě Muže roku 2015 je Tomáš Martinka z Mostu

Reklama

Hodnocení

5.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře