Pohádkový zámek v Libochovicích. Výlet pro celou rodinu

Zámek Libochovice. Foto: archiv PoznejteČesko.cz
Zámek Libochovice. Foto: archiv PoznejteČesko.cz

LIBOCHOVICE - Přestože je podzim, stále je počasí vhodné k výletování. Navíc stále mají otevřeny zámky a hrady. Třeba v Libochovicích budou spokojeny děti, neboť zámek pořádá různé pohádkové akce.

Reklama

Zámek Libochovice je vyhledávaným turistickým cílem pro svoji romantickou polohu na břehu řeky Ohře v pozadí se zříceninou hradu Hazmburk a vulkanickými kopci Českého středohoří. Libochovice jsou dobře dostupné všemi dopravními prostředky.

To činí z Libochovic ideální místo pro víkendový výlet.

Třeba na konci října se na zámku konají tradiční akce pod názvem Zámek plný kouzel. Je to akce pro děti, kdy při prohlídce zámeckých interiérů vystupují historické i pohádkové postavy.

Cílem vašeho výletu je hrad Hazmburk. Jde o středověkou zříceninu, které dnes dominují dvě věže – Bílá a Černá. Jsou zde i pozůstatky třetí věže. Po výstupu se vám kromě pohledu na starobylé stavby vyskytne úžasná scenérie na celé okolí. Z vrcholku lze dohlédnout i několik desítek kilometrů.

I na Hazmburku probíhají výstavy. Například do konce října 2016 je k vidění výstava s názvem Hrad Hazmburk jako příklad fortifikace 14. století.

Z Libochovic lze zamířit i do blízké Budyně nad Ohří, kde je vodní hrad a Jandovo muzeum.

SOUVISEJÍCÍ:  6 důvodů, proč navštívit Libochovice

6 úchvatných hradů severních Čech

Objevte 10 krásných míst v Dolním Poohří

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře