Mini Sluníčko Most jsou zlaté mažoretky z Postoloprt

Mažoretky Mini Sluníčko. Foto: archiv Kristýna Süttöová
Mažoretky Mini Sluníčko. Foto: archiv Kristýna Süttöová

Most - V Postoloprtech se mažoretkám Mini Sluníčko Most opravdu daří. Letos poprvé tam zavítaly 20. února v rámci Mezinárodní soutěže mažoretek a twirlingu států Evropské unie. Této soutěže se zúčastnily všechny velké formace i sólová vystoupení, která mají mažoretky nacvičená. Celou soutěž zahajovala kategorie nejmenších mažoretek, do které byl zařazen i tým mažoretek Mini Sluníčko Most se svou choreografií "Fiesta".

Reklama

Během soutěžního dopoledne se mažoretky stihly předvést i se svým vystoupením s hůlkou "Girls, girls, girls!" a s pompony v sestavě "Superman". Vyhlášení velkých formací proběhlo v poledne a pro mažoretky Mini Sluníčko Most dopadlo na výbornou.

Všechny tři choreografie se umístily na zlaté příčce a kromě pohárů si mažoretky odvezly také postup na Mistrovství mažoretek a twirlingu států Evropské unie, které se bude konat 2. a 3. dubna v Kadani. V odpolední části úspěšně pokračovaly mostecké sólistky.

Za mažoretky Mini Sluníčko Most soutěžily Nikola Dakherová, Kristýna Daubnerová a Kristýna Vnenková a to v kategorii Kadet Baton B. Obě Kristýnky se umístily se stejným počtem bodů na druhém místě a společně i s Nikolou Dakherovou získaly postup do Kadaně. Postup získaly také starší sólistky Tereza Riegerová, Michaela Popovičová a i duo Pavla Fojtová a Tereza Riegerová.

Necelý měsíc na to (19.3.2016) zamířily mostecké mažoretky Mini Sluníčko do Postoloprt znovu.

Tentokrát se zde konala soutěž O postoloprtský střevíc a mažoretky zde opět předvedly všechna svá vystoupení. I tentokrát se jim povedl "hattrick" v podobě tří zlatých medailí za sestavy "Fiesta", "Girls, girls, girls!" a "Superman".

Ze sólistek se na druhé příčce umístila Kristýna Daubnerová a bronz získala Kristýna Vnenková. Bronz do Mostu přivezlo i juniorské duo Pavla Fojtová a Tereza Riegerová.

Na závěr získala trenérka mažoretek Mini Sluníčko Most Kristýna Süttöová cenu města Postolorpty za nejlepší choreografii a to za choreografii "Superman". Mažoretky Mini Sluníčko Most trénují na Okružní ZŠ v Mostě pod vedením Kristýny Süttöové.

AutoR: Kristýna Süttöová

Mažoretky v Postoloprtech
Mažoretky v Postoloprtech
Mažoretky v Postoloprtech
Mažoretky v Postoloprtech
Mažoretky v Postoloprtech
Mažoretky v PostoloprtechReklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře