Kategorie elektrokol je nově na Extrém Bike Most

Cyklistický závod na Hněvíně. Foto: archiv pořadatele
Cyklistický závod na Hněvíně. Foto: archiv pořadatele

Most - Elektrokola pomalu a jistě získávají na popularitě i u nás a spolu s vývojem technologií, zmenšováním baterií a zvyšováním dojezdových hodnot, se výrobci snaží proniknout i do lehčích terénů v přírodě.

Reklama

Jelikož lidstvo je od nepaměti zvyklé soutěžit, byla jen otázka času, kdy v cyklistických závodech  přibude nová kategorie – elektrokola. Několik závodů elektrokol u nás už v loňském roce proběhlo, tak je nejvyšší čas nalézt historicky prvního Mistra ČR.

A proč tento závod neuspořádat právě u nás v Mostě, navíc když jsme letos získali titul „Evropské město sportu“? Stane se tak v rámci Mistrovství ČR v MTB maratonu Extrém Bike Most 2015, které se uskuteční 6. června na mosteckém hipodromu. Po delším rozhodování a s přihlédnutím k současným konstrukcím e-biků padla volba na méně náročnou trať o délce 35km, vedoucí po širokých šotolinových cestách kolem jezera Matylda, kterou znají všichni účastníci závodu Hobby.

Hlavním závodem ovšem bude jako vždy EXTRÉM 72km, na němž se letos pojede o titul Mistra ČR v MTB maratonu. Připraveny budou i kratší tratě EXTRÉM 56km a HOBBY 35km.  Přímo v areálu mosteckého hipodromu budou nachystány i tratě pro děti.

Závod HOBBY, který se rok od roku těší většímu zájmu, je určen každému, kdo chce udělat něco pro své tělo. Nenáročná 35km dlouhá trať vede po zpevněných cestách okolo vodní nádrže Matylda a je ideální pro všechny věkové kategorie. Díky přítomným televizním štábům a  fotografům bude vše zdokumentováno a všichni zájemci dostanou možnost objednat si sestřih závodu na DVD.  I na této trati vždy panuje nezapomenutelná závodní atmosféra, připraveno je občerstvení a pro vítěze samozřejmě také hodnotné ceny. Na této trati bude navíc probíhat soutěž o nejtěžší tým „KOLOS“.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře