Výstava České středohoří ve fotografiích Zuzany Růžičkové

České středohoří. Foto: Zuzana Růžičková
České středohoří. Foto: Zuzana Růžičková

MOST - Oblastní muzeum v Mostě zve na výstavu České středohoří ve fotografiích Zuzany Růžičkové. Výstava je bez vernisáže. Potrvá od 28. října 2016 do 31. prosince 2016.

Reklama

Zuzana Růžičková (*1966) je pardubickou rodačkou. Rodilý patriot, sportovkyně a milovnice krásné přírody, hry světel a pohledů do krajiny...

Již při návštěvách základní školní výuky ji díky svému tatínkovi, amatérskému fotografovi, zaujalo fotografování. Právě jemu pomáhala v temné komoře při výrobě fotografií a žasla, nad pomalu se objevujícími obrázky, malými zázraky při tvorbě černobílé fotografie.

Své zkušenosti a zážitky z mládí začala naplno rozvíjet při svém profesním zaměstnání v resortu ochrany přírody. Profesně zde působí i dnes, nyní na Agentuře ochrany přírody a krajiny České republiky, regionálním pracovišti Východní Čechy. S tímto pracovištěm je spjatá desítky let a jako dokumentátorka si plní jeden ze svých životních snů.

Ráda pracuje v krajině a s interiéry přírody. Právě krajina patří mezi hlavní témata jejích fotografií, zvláště v období časného jara a krásného barevného, ale mnohdy i ponurého podzimu. Její fotografie se objevují například v sérii publikací Chráněná území ČR, průvodcích k naučným stezkám, informačních panelech, ale i na výstavách a v řadě drobných regionálních publikací pardubického kraje.

V poslední době se věnuje hlavně území Králického Sněžníku a chráněné krajinné oblasti Železné hory.

Věnuje se dlouhodobě krajině, ale postupně i chráněným druhům rostlin a živočichů. Její přístup k tvorbě lze plně nazvat citový.

Například České středohoří, které znala původně jen z fotografií jiných autorů, začala postupně objevovat, prožívat a po několika návštěvách v různých ročních obdobích ji upoutalo natolik, že se sem již po mnoho let ráda vrací a místa, která již dobře zná díky svojí jedinečnosti jsou pro ni trvalou inspirací.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře