Most dokázal obrátit vývoj zápasu a zvítězil v Olomouci

Fotbalisté Mostu. Foto: archiv Aleš Janeček
Fotbalisté Mostu. Foto: archiv Aleš Janeček

MOST, OLOMOUC - Venkovní vítězství v rámci dalšího kola celostátní DRFG Superligy malého fotbalu ukořistili mostečtí reprezentanti. Vítězství je o to cennější, že si ho přiváží ze hřiště aktuálně druhé Olomouce, které se vstup do jejího premiérového ročníku mimořádně vydařil. Vezme-li se navíc v potaz vývoj zápasu, jde o jedny z nejcennějších bodů za dobu trvání mosteckého výběru.

Reklama

Mostečtí tentokrát zvolili k cestě do daleké Olomouce netradiční formu dopravy, když z Prahy cestovali luxusním vlakem. Díky tomu se do cíle dostali výrazně rychleji a také mnohem odpočatější, což se nakonec ukázalo jako jeden z rozhodujících faktorů.

Do zápasu Most vyslal sestavu - Bíro Ondřej "C" - brankář, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Karaus Tomáš, Macko David, Macháček Michal, Nový Petr, Šlégr Patrik a Šlégr Václav.

Domácí nastoupili ve složení - Běhalík Jaroslav - brankář, Čech Antonín, Tošanovský Josef, Lošťák David, Lošťák Ivo, Kryl Pavel I., Kryl Pavel II., Kobylík David, Krejčí Jakub, Režný Tomáš, Kobylík Petr, Kmecík Peter a Pagáč Lukáš.

Domácí se od úvodu zápasu prezentovali zodpovědným defenzivním výkonem, když velmi dobře využívali svého menšího hřiště k eliminaci mostecké nadstavby v podobě hry s vysoko vysunutým brankářem.

Byli to také oni, kdo šel ve dvanácté minutě prvního poločasu do vedení poté, co dokázal využít nešťastného odrazu míče od mosteckého brankáře Tomáš Režný. Byl to tak kuriózně jmenovec jednoho ze základních stavebních kamenů mostecké sestavy a zároveň českého reprezentanta, kdo otevřel skóre zápasu. Hned dvě minuty nato zmrazil mostecké druhým olomouckým gólem David Lošťák.

Výsledkem 2:0 pro domácí také první poločas skončil, když se mosteckým jen velmi výjimečně dařilo dostávat se alespoň na dostřel olomoucké branky a jejich výkon rozhodně neodpovídal medailovým ambicím.

O půli si však mostečtí hráči řekli, že v Olomouci neprohrají a v druhém poločase začali jít tomuto svému předsevzetí důrazně naproti. Již v šesté minutě dokázal na 1:2 snížit nováček mostecké sestavy Petr Nový po asistenci Daniela Kasala a ve čtrnácté vyrovnával David Macko po přesné nahrávce Václava Šlégra.

V tu chvíli to byli mostečtí, kdo na hřišti dominoval. Za výhrou se ženoucí mostecký výběr však o pouhou minutu později zpražil Petr Kobylík přesnou střelou a Most tak opět prohrával. Mostečtí však dále pokračovali v trvalém tlaku a rychlými kombinacemi rozleptávali urputně se bránící olomouckou defenzivu.

Z tohoto tlaku rezultoval šest minut před koncem zápasu mostecký přímý kop. Brankář i zeď před ním se připravovala na jeho zahrání pravákem, když k míči přiběhl Michal Macháček a brilantní levačkou vymetl opačnou šibenici olomoucké brány. I přes několik dalších mosteckých šancí skončil zápas v základní hrací době nerozhodně 3:3 a Most tak opět čekal penaltový rozstřel. V něm hned první olomoucký střelec zklamal, zatímco mostecká trojice Michal Macháček, Tomáš Karaus a Daniel Kasal byla stoprocentní a Most si tak veze domů dva body za výhru po penaltách.

Mostečtí tedy stále udržují kontakt se špičkou tabulky a to vše při předpokladu výrazně většího bodového zisku v jarní části ligy, kdy většina nejsilnějších soupeřů bude naopak cestovat do Mostu.

„Tyto body jsou velmi cenné, neboť z Olomouce se dle mého názoru body snadno vozit nebudou. Jsem rád, že jsme opět prokázali svou kvalitu a kluci dokázali, že se umí poprat i s nepříznivým vývojem zápasu. Speciálně bych pak chtěl ocenit tento výjezd i po mimofotbalové stránce, neboť tentokrát šlo opravdu o skvělý zážitek plný výborné zábavy,“ uzavřel své krátké hodnocení mostecký trenér Vojtěch Benda.

Autor: Aleš Janeček

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře