Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Hráči z Mostecké ligy malé kopané. Foto: archiv Aleš JanečekHráči z Mostecké ligy malé kopané. Foto: archiv Aleš Janeček

MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.

Reklama

Kolo zahájil zápas mezi týmy GMS Most a Kosmosem. Kosmos, stejně jako před týdnem, odehrál velmi dobře první poločas a v půli tak byl stav pouze 2:0 pro favorizované GMS Most. V druhé polovině utkání však GMS zvýšili obrátky a nakonec brali tři body za jasné vítězství 12:2. V jejich barvách opět vyčníval v posledních utkáních mimořádně střelecky disponovaný Petr Bohata (5+2). Výraznými bodovými přísuny výhru svého týmu podpořili ještě Lukáš Haspra (2+4), Petr Hrach (4+1) či Jakub Černý (0+4). Za Kosmos korigovali Cosmin Filip (1+1) a Tomáš Sršeň (1+0).

V druhém zápasu dne se proti sobě postavili Inseminátors FC a FC Levels. Byť Levels podlehli 3:9, prezentovali se tentokrát velmi sympatickým a fotbalovým výkonem. Góly vítězů dodávala osvědčená jména v čele s Martinem Bočkem (5+1) a Janem Pyskatým (2+2). Po třech kanadských bodech brali Dominik Onuščák (1+2) a Marcel Kůrka (0+3). Poražené táhli dvoubodoví Michal Hronek (2+0) a Martin Strasburger (0+2). Třetí jejich gól vstřelil David Kresak (1+0).

Avizovaná gólová smršť se konala ve třetím utkání kola. V něm Atlético Most doslova zdemolovalo tým proOFFICE v těžko uvěřitelné výši 27:0. Hráči proOFFICE, kteří hráli s výjimkou prvních pár minut bez střídání, nedokázali klást skvěle hrajícím černočerveným borcům téměř žádný odpor a inkasovali tak v průměru téměř každé dvě minuty zápasu. Nejvýraznější podpis pod rekordní výhru svého týmu připojilo duo bratrů Koudelků. Matěj si připsal těžko uvěřitelných 13 bodů (8+5) a starší Adam ho doplnil body jedenácti (5+6). Výkony, které by v jiných kolech stačili na bodujícího kola, jsou tentokrát zmiňovány až ve druhé řadě. Přesto jde stále o skvělá čísla jako například u Daniela Kasala (5+4), Davida Matyáše (3+3) či Davida Batelky (1+3). Potřetí ze svých sedmi letošních vystoupení odcházel ze hřiště nepřekonán gólman Atlética Most, Václav Šlégr. Adam Koudelka dokázal v tomto utkání vstřelit svůj již 150-tý gól od přesunu Mostecké ligy na hřiště 11. ZŠ Most a stal se tak historicky prvním členem Klubu ligových kanonýrů.

Gólově umírněnější utkání mezi sebou sehrála mužstva Hospoda ULITA a Gamblers Most. ULITA navázala na svá předchozí vystoupení a dokázala zdolat dalšího z favoritů ročníku, tentokrát v poměru 7:4. Stejně jako v posledních utkáních měla ofenziva vítězů především tři jména a to Vít Popelka (1+4), Vladimír Pátek (3+1) a Stanislav Levý (1+2). Poražené táhli dvoubodoví Jaroslav Horský (2+0) a Tomáš Režný (0+2).

Kolo uzavřel kvalitní střet mezi Jablíčky Chomutov a FC Katalánci SWAG, tedy v té chvíli prvního a třetího týmu tabulky. Ten pro sebe nakonec získala těsně Jablíčka 6:5 po poločase 3:2. Jejich útok táhl hlavně Rostislav Šebek (2+1) doplňovaný Janem Koptou a Lukášem Svobodou (oba 1+1) či Markem Chaloupkou (0+2). Za poražené se hattrickem prezentoval Ladislav Kobylák (3+0). Třikrát naopak asistoval Jaroslav Holman (0+3) a dvakrát bodovala nová posila Katalánců Petr Linka (1+1).

Do čela ligové tabulky díky lepšímu skóre poskočilo Atlético Most před rovněž osmnáctibodová Jablíčka Chomutov. Již na třetí místo se vyšvihla posledními skvělými výkony Hospoda ULITA.

Rovněž tabulka nejproduktivnějších mužů ligy doznala značné změny. Na špici se katapultoval Matěj Koudelka (12+15) z Atlética Most. Za ním je v tomto kole nehrající David Haviar (14+9) z Jablíček Chomutov. Trojici nejproduktivnějších dotváří Matějům bratr a týmový spoluhráč Adam se zápisem 9+12.

Nejlepším střelcům vládne překvapivě Petr Bohata z GMS Most, překvapivě neboť ve velkém fotbale obránce, s patnácti přesnými zásahy. Za ním je jeden gól ztrácející David Haviar a tři Matěj Koudelka.

Nejúspěšnějšími nahrávači jsou momentálně bratři Koudelkovi. Matěj má 15 asistencí a Adam 12. Třetím v pořadí je Jakub Černý z GMS Most s jedenácti nahrávkami.

Těm, kdo gólům naopak zabraňují, aktuálně vévodí Václav Šlégr z Atlética Most s fenomenálním průměrem 1,57 obdrženého gólu na zápas a hlavně již třemi čistými konty. Druhým v pořadí je Michal Plochý z Jablíček Chomutov (2,43). O třetí pozici se dělí Ondřej Bíro z Gamblers Most a Slavomír Švácha z GMS Most (oba průměr 3,71).

Diváckým tahákem příští neděle by měla být utkání mezi Gamblers Most a Jablíčky Chomutov či Atléticem Most a rozjetou Hospodou ULITA.

Autor: Aleš Janeček

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc

Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté

Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku

OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!


Komentáře