Sestava se už začíná rýsovat, říká litvínovský kouč Darek Stránský

Střídačka Litvínova. Foto: Ladislav Chlíbek
Střídačka Litvínova. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejisté litvínovské Vervy zvítězili v rámci přípravného duelu na ledě Chomutova 2:1. Asistent litvínovského trenéra Rulíka Darek Stránský si pochvaloval vítězný večer v souboji s regionálním rivalem a rozpovídal se i o navrátilci do sestavy Vervy Marku Baránkovi, který se na sever Čech vrátil z Karlových Varů.

Reklama

"Dvě třetiny jsme hráli dobře, přes rozpačitý vstup do utkání jsme se dokázali dostat přes dobře organizovanou obranu Chomutova. Nakonec jsme otočili zápas ve svůj prospěch šťastným gólem v přesilovce ve třetí třetině. Vyhráli jsme jinak vyrovnané utkání," hodnotil regionální boj v rámci přípravného duelu s Chomutovem asistent litvínovského kouče Darek Stránský.

Litvínovský asistent Stránský si rovněž pochvaluje zapojení obránce Marka Baránka, který se vrátil do Litvínova po dlouhodobém hostování v Karlových Varech.

"Jeví se dobře, dostává hodně prostoru na ledě. Je to mladý, pohyblivý kluk a jistě je schopen plnit i roli tvrdšího hráče. Tvrdá hra je mu vlastní," popisuje Stránský.

Že by Litvínov našel nového bitkaře? Dosud za bijce platil Zbyněk Sklenička a zdá se, že ani Baránkovi by nevadilo shodit rukavice. "Každý tým jistě tvrdého hráče potřebuje a nám trochu takový typ hokejisty chyběl. Vypadá to, že by Baránek po svém působení v Karlových Varech našel u nás významnou roli," spekuluje litvínovský kouč.

"Neřekl bych, že by měl být přímo bitkař, ale jistě je schopen se zhostit situace, pokud by k nějaké šarvátce došlo. Je to takový důrazný a pro soupeře nepříjemný hráč," dodal na adresu obránce Marka Baránka Stránský.

Litvínov uspěl na ledě Chomutova, když v přípravném duelu přehrál rivala po výsledku 2:1. Pro psychiku týmu jistě vzpruha. Zvlášť, když dosud litvínovské výsledky v přípravě nebyly nijak oslnivé.

"Výhra je pozitivní. Ale o všem se bude rozhodovat až v sezóně. Neříkám, že člověk chce v přípravě prohrát, ale přes léto hrajeme v kombinované sestavě a málokterá pětka na ledě hraje spolu pravidelně. Ale v Chomutově jsme už hráli v slušné sestavě, která se začíná rýsovat i pro sezónu," uzavřel čtvrteční duel Stránský.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře