Obránce Karel Pilař posílí hokejisty Litvínova

Karel Pilař. Foto: archiv HC Verva Litvínov/hokej-litvinov.cz
Karel Pilař. Foto: archiv HC Verva Litvínov/hokej-litvinov.cz

LITVÍNOV - Aktivní na přestupovém trhu je během současné reprezentační přestávky vedení HC Verva Litvínov. Přední celek hokejové extraligy hlásí příchod zvučné posily! Dres týmu znovu oblékne někdejší reprezentační obránce Karel Pilař.

Reklama

HC VERVA Litvínov se dohodl s klubem Mountfield HK (Hradec Králové) na přestupu obránce Karla Pilaře (narozen 23. 12. 1977).

Zkušený zadák a mistr světa z roku 2001 bude v Litvínově působit do konce příští sezóny.

Karel Pilař působil v Litvínově v letech 1999 až 2001 a naposledy v sezóně 2009/10, kdy ve 37 zápasech nasbíral 25 bodů kanadských bodů.

Letos na podzim se objevil v Asijské lize v korejském klubu Anyang Halla (12 utkání, 4 kanadské body), v Hradci příležitost nedostal.

V loňské sezóně 2015/2016 dosáhl v Mountfieldu bilance v Tipsport extralize 50 utkání, 7 gólů a 20 asistencí a byl pátým nejproduktivnějším zadákem základní části.
Čtyřiařicetinásobný reprezentant hrál v minulosti v nejvyšší české soutěži také za pražskou Spartu.

Odehrál přes 100 zápasů v NHL za Toronto Maple Leafs. Dále působil v KHL (Magnitogorsk, CSKA Moskva, Lev Poprad, Doněck) a ve švédském Vaxjö.

Karel Pilař by měl obléci dres s číslem 21. Poprvé by urostlý obránce (191/94) mohl nastoupit už v úterý 20. prosince v Litvínově proti Chomutovu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře