Litvínov končí ve čtvrtfinále, Hradec byl nad jeho síly

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

HRADEC KRÁLOVÉ/LITVÍNOV - Po loňské účasti v baráži úspěch, i tak ale hokejisté Vervy jistě mířili výše. Každopádně hokejový Litvínov se pro letošní ročník zastavil ve čtvrtfinále. Na Hradec Králové nestačil, prohrál s ním 1:4 na zápasy.

Reklama

Výkony v základní části byly příslibem do budoucna, avšak v play-off se litvínovský stroj zastavil. Verva proti Hradce vyhrála jen první zápas, další čtyři prohry ji poslaly ze hry ven. Vše korunovala úterní porážka na ledě Hradce 4:7. Konec, stav série 1:4 na zápasy.

"Hradec měl výborné přesilovky, dával v nich spoustu gólů. Ani v posledním zápase jsme se oslabením neubránili. Trápil nás Bednář, pořád je to šikovný hráč a soupeř nám dával góly do prázdné branky," litoval trenér Vervy Radim Rulík.

Neodolal ani jinak výborný brankář Janus, v pátém duelu po třech inkasovaných gólech střídal. Nahradil ho Petrásek, porážce už nezabránil.

Litvínov po loňském 13. místě může letošní účast v play-off brát za úspěch. Možná chtěl ale více. "Po loňsku jsme v základní části udělali posun, páté místo bylo výborné, možná až nad očekávání. Ve čtvrtfinále už to dobré nebylo," dodal Rulík.

Podle jeho slov byl Hradec na jeho tým výborně přípravený a Verva tak na postup do semifinále neměla. "I kdybychom byli po základní části čtvrtí a začínali doma, na postup by to asi nebylo. Jen by se hrálo více zápasů, soupeř byl výborně připravený," mrzelo Rulíka.

Jak si povede Litvínov v další sezóně? Težko odhadovat. Chemici jsou v poslední letech jojo klubem. Podívejte na umístění v posledních třech sezónách. 2015 - 1. místo (mistři ligy), 2016 - 13. místo (baráž), 2017 - 5-7. místo (čtvrtfinále)

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře