Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Magistrát v Mostě. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Magistrát v Mostě. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.

Reklama

Okresní soud v Mostě totiž přijal obžalobu Jiřího Zelenky z pomluvy. Ten veřejně prohlásil o náměstkyni ministra životního prostředí, a také mostecké zastupitelce, Berenice Peštové,  že uplácí.

Údajná korupce se měla týkat vzniku nové koalice v mosteckém zastupitelstvu v roce 2015.

Za svá slova může Jiří Zelenka dostat od soudu v krajním případě až dva roky vězení. O vývoji případu informovaly Lidovky.cz.

Obžaloba je přitom překvapivá. Dosud vývoj kauzy byl opačný.

Na jaře 2016 informoval web Neovlivni.cz s odkazem na státního zástupce, že Jiří Zelenka stíhán za údajnou pomluvu nebude.

Trestní oznámení podala náměstkyně ministra životního prostředí Berenika Peštová (ANO), která je i mosteckou zastupitelkou. Dostala se do sporu s Jiřím Zelenkou. V době, kdy padla koalice Severočeši Most, ANO, KSČM.

To, že policie Jiřího Zelenku obvinila z trestného činu pomluvy, překvapilo i odbornou veřejnost z justice. Podle ní se jedná o kontroverzní paragraf, o kterém se spekuluje, že by měl být zrušen.

Navíc spor mezi Zelenkou a Peštovou je v rovině politické. A paragraf pomluvy policie u politiků prakticky nepoužívá.

"Státní zastupitelství konstatovalo, že trestní stíhání bylo nezákonné. Jako takové bylo zrušeno,” uvedl justiční zdroj pro Neovlivní.cz.

O co v kauze šlo?

Jiří Zelenka do Mosteckého deníku přinesl tajně pořízenou nahrávku z vyjednávání o nové koalici na mostecké radnici. Tehdy radní za Severočechy Zelenka poskytoval ostatním médiím rozhovory a naznačoval, že političtí soupeři se snaží uplácet.

Jiří Zelenka v komentářích i ve svých statusech na sociálních sítích připisoval celou aféru na účet mostecké zastupitelky hnutí ANO a rovněž náměstkyně na ministerstvu životního prostředí Berenice Peštové. Opakovaně tvrdil, že právě ona za celou kauzou stojí, že to ona se pokusila jeho lidi uplatit.

Bereníka Peštová se bránila trestním oznámením. “Jako jeden z nejvýše postavených státních úředníků si nemohu dovolit, aby o mě někdo rozhlašoval takové nehorázné pomluvy,” reagovala před rokem Peštová pro Neovlivní.cz.

SOUVISEJÍCÍ: Severočech Jiří Zelenka si vysloužil trestní oznámení od Bereniky Peštové z ANO

Jiří Zelenka stíhán za údajnou pomluvu Bereniky Peštové nebude, rozhodl žalobce

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře