Zrušte tramvaj mezi Mostem a Litvínovem, žádají Mostečané. Zelení jsou proti

Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Tramvajová linka mezi Mostem a Litvínovem je trnem v oku opozičního Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Hnutí navrhlo, aby trať byla zrušena a místo ní rozšířena silnice. MHD mezi oběma městy by zajišťovaly jen autobusy.

Reklama

Vlažně se k záměru SMM staví primátor Jan Paparega (Severočeši Most), který pro média uvedl, že naopak mostecká radnice plánuje tramvajovou dopravu rozvíjet a modernizovat. Záměr kritizuje i mostecká pobočka Strany zelených.

Hlavním argumentem Mostečanů je levnější provoz MHD, ale hlavně rozšíření komunikace I/27 mezi Mostem a Litvínovem přes Záluží. Silnice by se podle SMM měla rozšířit na čtyřpruh.

Aby se záměrem na zrušení tramvajové trati nazývané i jako rychlodráha mostecké zastupitelstvo zabývalo, vyzval bývalý předseda představenstva Dopravního podniku Arnošt Ševčík (SMM).

Dalším argumentem podle exředitele DP je snaha ušetřit finance na modernizaci trati, neboť "linka je prodělečná a do chemičky jezdí méně lidí".

Naopak podle současného ředitele DP a zastupitele Daniela Dunovského (Severočeši Most) je tramvajová doprava ekologická.

Proti záměru zrušit meziměstkou tramvajovou linku je i Strana zelených.

"Toto jedinečné spojení, které kdysi mělo navazovat na spojení se Žatcem a průmyslovou zónou Triangle, se nyní stává pro některé politiky Sdružení Mostečané Mostu trnem v oku, zejména z ekonomických důvodů. Bohužel navrhovatelé zapomínají na ekologičnost provozu, jeho plynulost a v neposlední řadě i symboliku, kterou si Most jako jediné město v Ústeckém kraji díky tramvajovému spojení udržuje. Nejen, že je tramvajová doprava ekologická, ale samotné tramvaje mají také daleko delší životnost než-li autobusy," uvedl v prohlášení předseda mosteckých zelených Jan Hrubeš.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře