Zpověď Aleny Dernerové k vyškrtnutí ze senátních voleb: Chtějí mě zníčit!

Alena Dernerová. Foto: archiv Senát
Alena Dernerová. Foto: archiv Senát

MOSTECKO - Dosluhující senátorka Alena Dernerová asi nebude moci mandát obhájit do senátních voleb. Ona sama hovoří o cíleném útoku za její kritiku poměrů v Ústeckém kraji a ve své zpovědi odhaluje, jak údajně probíhal proces jejího možného politického konce.

Reklama

Prohlášení Aleny Dernerové

Kandiduji do 2. volebního období do Senátu Parlamentu ČR. Při prvé volbě jsem kritizovala předražené nákupy   Krajské zdravotní  a následně měla problémy  a byla odejita z práce.

Když jsem se rozhodla kandidovat znovu, myslela jsem si,  že už mě nic nepřekvapí. Hluboce jsem se mýlila. Praktiky Klondajku,  zastupované   JUDr. Hanou  Jeníčkovou,  mě o tom přesvědčily. Každý kandidát, strana a hnutí musí mít svého zmocněnce. Zmocněncem Severočechů je paní  Ing. Marta Pípalová,  jejíž mandát  bez jejího vědomí Hana Jeníčková zrušila a sama se jmenovala na její pozici. Následně požádala úřednici Krajského úřadu v Ústí nad Labem  o stažení kandidátky Severočechů a během dvou hodin jí bylo vyhověno… Nikdo ze Severočechů o tomto nebyl informován včetně náhradníka zmocněnce.

Obdobně postupovala v mém případě, kdy odvolala mého zmocněnce, paní Zuzanu Jiříkovou, opět se jmenovala mým zmocněncem a na magistrátu v Mostě požadovala zrušení mé kandidatury do Senátu, opět bez vědomí Severočechů. Úřednice magistrátu ale zatím nerozhodla.

Předseda Nadace Charty 77 pan prof. Janouch mi řekl, že by tuto situaci očekával  v nějaké zemi střední Afriky. Ve  Švédsku by toto nebylo vůbec přípustné.

Co se mé kandidatury týče, čekám na verdikt úřednice magistrátu v Mostě, který vyřkne v pondělí 3.10.216.  Od pátku má tato úřednice právní stanovisko, které bylo vypracováno právním zástupcem Severočechů. Názor našeho právního zástupce je, že postup paní Jeníčkové je nezákonný.

Já za sebe vnímám postup paní Jeníčkové jako amorální a bezskrupulózní. Tento čin nemá obdoby v dějinách demokratických voleb od Sametové revoluce. V současné době jednají za mě a za Severočechy právníci.

Doufám, že v tomto případě nebude spravedlenost opravdu slepá a nenechá se tedy nikým a ničím ovlivnit.

Komentář Janusze Konieczného z Nadačního fondu proti korupci

K případnému vyškrtnutí byl podán návrh, nicméně mostecká radnice tomuto návrhu prozatím nevyhověla a podle mého přesvědčení, odhadu a i určitým seznámením se s případem ani nevyškrtne, neboť by takovýto krok byl podle mého přesvědčení protizákonný. Tedy přinejmenším by bylo vhodné uvést, že tedy mostecká radnice prozatím nevyhověla návrhu na vyškrtnutí Aleny Dernerové.

SOUVISEJÍCÍ:  Dernerová, Paparega, Schwarz, Zelenka... Severočeši.cz jsou vyškrtnuti z voleb

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře