Zavřou Poláci litvínovskou rafinérii? Lidé spekulují o propouštění

Pohled na litvínovskou chemičku. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Pohled na litvínovskou chemičku. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Před několika týdny se začalo spekulovat, že od polské PKN Orlen by Unipetrol RPA, Českou rafinérskou a Chemopetrol mohly koupit skupiny skupiny J&T a PPF. Nyní se dokonce objevil výrok, že chemička bude zavřena. Pronesl ho předseda představenstva státního správce ropovodů MERO ČR Stanislav Bruna.

Reklama

Na páteční (27.3.2015) konferenci o budoucnosti české petrochemie se hovořilo i o litvínovské chemičce. Právě výrok Stanislava Bruny překvapil generálního ředitele Unipetrolu. A na Twitteru se polská firma oficiálně vyjádřila s tím, že neplánuje ukončení výroby a uzavření rafinérií v Česku.

Generální ředitel Unipetrolu Marek Świtajewski na konferenci uvedl, že nemůže mluvit za PKN Orlen, Unipetrol ale podle něj splňuje strategii, kterou si pro ČR stanovil v roce 2013 a která platí do roku 2017.

„Jsme překvapeni dnešním prohlášením generálního ředitele společnosti Mero, pana Bruny. Orlen nemá žádné plány ohledně ukončení výroby/uzavření rafinérií v České republice," reagovala na Twitteru firma Unipetrol.

ČTĚTE:  Litvínovská chemička asi změní majitele. Poláci se chtějí Unipetrolu zbavit

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře