Základem musí být obětavost, tvrdí litvínovský kapitán Michal Trávníček

Michal Trávníček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Trávníček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov - Hokejisté Litvínova se dostali z první kritické situace v sezóně. Na posledním místě v tabulce extraligy ztráceli ještě nedávno na dvanáctou pozici, znamenající vyhnutí se baráži, až osm bodů. Přišla však série tří vítězství ve čtyřech kolech a obhájce titulu už není na úplném dně a reálně má na dosah posun mimo barážové posty. „Základem musí být obětavost,“ míní litvínovský kapitán a zkušený útočník Michal Trávníček.

Reklama

Jaká byla nálada v kabině, když se nedařilo?

Neměli jsme na sobě nějakou deku. Pořád jsme se snažili být pozitivně naladění. Každý jsme cítili, že ze sebe můžeme vymáčknout ještě víc. A že to, co předvádíme, není stále optimální. Už se pomalu dostáváme do potřebné výkonnosti.

Od čeho se chcete odrazit?

Od obětavosti. Bez toho to nejde. Takže víme, že před brankami a v brankovištích se odehrávají rozhodující situace.

Je momentální únik z posledního místa tabulky velkou úlevou?

Když do hry dáme všechno, soupeře i přehráváme. Třeba při výborném zápase se Spartou jsme se přesvědčili, že na to máme. Jenom musíme takový trend udržet a nepřestat hrát a bojovat. Situace na konci tabulky je vyrovnaná. Hodláme se dívat především na sebe a vlastní výkony, abychom navázali na povedená utkání.

Fanoušci soupeřů při zápasech Litvínova venku vás nemají zrovna rádi.

Většinou to zvlášť nijak nevnímám. Spíš mě takové reakce dostanou víc do střetnutí. Je rozhodně lepší bouřlivější atmosféra a kulisa, než aby na zimáku bylo ticho.

Při derby v Chomutově jste několikrát debatoval s rozhodčími.

Měl jsem k nim pár připomínek. Několik věcí se mi tam nezdálo. A chtěl jsem od nich slyšet, co se děje, že to takhle pískají.

O tom, jak hodně se litvínovští hokejisté případně vzdálí barážovému pásmu v tabulce extraligy, napovídají utkání 15. ledna 2016 doma s Pardubicemi a 17. ledna v Karlových Varech.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře