Vloni otevřeli silniční přechod a letos: Z Litvínova vyjíždí autobus do Olbernhau

Cyklobus. Foto: archiv Ústecký krajCyklobus. Foto: archiv Ústecký kraj

LITVÍNOV, BRANDOV - Z Litvínova přes Brandov do Olbernhau. Zelený krajský autobus vyjíždí na pravidelnou linku do saského příhraničního města v Krušných horách.

Reklama

Ústecký kraj prodloužil za hranice pravidelnou autobusovou linku číslo 521 Litvínov-Nová Ves v Horách-Hora Svaté Kateřiny-Brandov.

Od neděle 12. června 2016 budou vybrané spoje jezdit po celý týden až do Olbernhau, díky tomu český autobus pojede o čtyři kilometry déle. A zastavovat bude na pěti zastávkách v Olbernhau.

Na české straně vznikne nová zastávka přímo u hraničního přechodu. Ten po svém loňském otevření doznal změn, postavena byla třeba velká čerpací stanice, kterou využívají zejména němečtí řidiči.

V Litvínově vyjíždí autobus z nádraží, dále zastavuje na náměstí Míru, u Máje, Krušnohoru a pak přes Hamr, Janov, Horní Jiřetín do Nové Vsi v Horách.

V cyklistické sezoně budou vybrané spoje vozit i kola. Základní jízdné bude kolem padesáti korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy
V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš
Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust
Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní


Komentáře