Ve Vtelně vznikne nový park. Bude i dětské hřiště

Místo, kde bude park. Foto: archiv Město MostMísto, kde bude park. Foto: archiv Město Most

Most - Nový park bude vybudován uprostřed křižovatky ulic Mostecká, U Špejcharu a Luční ve Vtelně. Kromě zatravněné plochy a čtyř chodníků zde bude postaveno i nové odpočinkové místo s lavičkami a malé dětské hřiště.

Reklama

Navíc zde budou umístěny i tři smírčí kříže a zrestaurovaný kamenný barokní podstavec, který původně stál u místního hřbitova. Parkové úpravy by měly začít ještě v letošním roce, dokončeny pak budou zřejmě na jaře.

„Nový park bude vklíněný mezi místní komunikace, čímž je dán i jeho přibližně troj­úhelníkový tvar. Západní a se­verní okraj parku budou lemo­vat dva chodníky s povrchem z betonové zámkové dlažby, u nichž bude nově umístěno šest stožárů s veřejným osvět­lením," vysvětlila Martina Šťastná z odboru investic a ko­munálního hospodářství mos­teckého magistrátu.

"Napříč zatravněnou plo­chou pak povedou dva chod­níky s mlatovým povrchem s tím, že v místě jejich křížení bude vytvořeno kruhové odpo­činkové místo se čtyřmi lavič­kami a dvěma odpadkovými koši. Vyroste zde i malé dět­ské hřiště,“ dodala.

Součástí nového parku bu­dou i tři smírčí kříže a ka­menný barokní podstavec, které byly původně umístěny u hřbitova farního kostela ve Vtelně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře