V Mostě se budou rušit vyhrazená místa, parkování na sídlištích zdraží

Parkování v Mostě. Foto: archiv město Most
Parkování v Mostě. Foto: archiv město Most

Most - Město plánuje zrušit vyhrazená parkovací místa v mosteckých ulicích. Zdůvodňuje to diskriminací většiny řidičů. Třeba, že rezidenti znemožňují parkování ostatním Mostečanům i v době, kdy je například v práci nebo na dovolené.

Reklama

Město vyhrazená místa postupně zruší.

Prvním krokem je rozhodnutí o zvýšení správního poplatku na 9 600 korun ročně, zrušení poplatku za takzvaná roštová stání a neobnovování stávajících smluv poté, co vyprší jejich platnost, která je stanovena na pět let.

"Ve srovnání s jinými městy v Ús­teckém kraji je v Mostě výrazně vyšší počet vyhrazených parkovacích míst, plných 1558, z nichž převážnou vět­šinu, tedy 1124, tvoří takzvaná obecná vyhrazená parkovací místa. Například v Lounech a Chomutově přitom ne­mají žádná takováto vyhrazená místa, v Teplicích jich je třicet a v Ústí nad Labem, které má téměř o polovinu vyšší počet obyvatel, bychom našli pouze čtyři," uvedl náměstek pri­mátora Marek Hrvol.

"Naším cílem je proto v ná­sledujících letech tato vyhrazená par­kovací místa úplně zrušit a poskytnout tak všem řidičům rovné podmínky. Tato opatření se nebudou týkat vyhra­zených parkovacích míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, třebaže i těch je v Mostě výrazně více než v dalších městech v kraji,“ konstatoval náměstek mosteckého primátora.

"Samozřejmě si ale uvědomujeme, že toto opatření problém s parkováním ve městě zcela nevyřeší, proto budeme i nadále po­kračovat v budování nových parko­vacích míst. Jen od roku 2010 jich bylo v Mostě vybudováno 1 500 a dal­ších 600 vzniklo úpravou dopravního značení. Na sídlišti Liščí Vrch takto vzniklo asi sto nových parkovacích míst. Tímto způsobem budeme po­kračovat i v dalších částech města. Již nyní se zpracovává projektová doku­mentace na úpravu dopravního režimu na sídlišti Výsluní, kde by mělo vyrůst zhruba 170 nových parkovacích míst,“ doplnil Marek Hrvol.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře