V Mostě i Litvínově mají jezdit modernizované tramvaje

Modernizovaná tramvaj. Foto: archiv DPMLModernizovaná tramvaj. Foto: archiv DPML

MOST, LITVÍNOV - Již třetí tramvaj typu Vario za několik měsíců nasadí Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova na své tramvajové linky, chystá i investice do tramvajové trati. Modernizaci tramvaje T3 na Vario provádí dopravní podnik vlastními silami.

Reklama

Tramvaje Vario LFR vznikají komplexní rekonstrukcí a modernizací v provozu osvědčených tramvají typu T3. Při rekonstrukci jsou vozy, mimo jiné, vybaveny moderní elektrickou výzbrojí, modernizovanými podvozky a vozovou skříní s nízkopodlažní střední částí.

Vozidla Vario LFR podle vedení Dopravního podniku představují ekonomicky výhodné řešení obnovy tramvajového vozového parku a zároveň zvýšení bezbariérové přepravní kapacity. První vůz byl do pravidelného provozu s cestujícími zařazen 15. ledna 2013.

Dopravní podnik tak pokračuje v obnově tramvajového vozového parku a touto aktivitou navazuje na nedávno dokončený Integrovaný plán rozvoje města Mostu – doprava.

„Modernizovaná tramvaj bude částečně nízkopodlažní, lépe vytápěná a celkově přívětivá. Pokračujeme tak v trendu lepších služeb pro veřejnost, ve zkvalitňování veřejné hromadné dopravy,“ řekl ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

Podle jeho slov dopravní podnik hodlá pořídit i další plně nízkopodlažní tramvaje, které by spolufinancoval Integrovaný regionální operační program.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře