V Litvínově u nádraží má vzniknout dopravní terminál. Víme podrobnosti

Přednádražní prostor v Litvínově. Foto: archiv ZŠ Meziboří
Přednádražní prostor v Litvínově. Foto: archiv ZŠ Meziboří

Litvínov - Modernizace vlakového a autobusového nádraží by mohla proběhnout v Litvínově. Kromě toho, jak bude dopravní terminál vypadat, město s krajem řeší, jak bude stavba financována. Časový odhad realizace dopravního terminálu v Litvínově je v roce 2018-2020.

Reklama

"V říjnu 2015 proběhlo jednání na Krajském úřadě Ústeckého kraje za účelem možnosti dopracování studie pro přípravu realizace dopravního terminálu v Litvínově na základě připomínek - vhodnější řešení pro pohyb cestujících z pohledu optimalizace přestupních vazeb mezi železniční stanicí a terminálem tramvajové a autobusové dopravy, bezpečnosti jejich pohybu a vhodného zapojení do okolní zástavby; vhodnější řešení provozu silniční i drážní dopravy s důrazem na vzájemnou koordinaci a bezpečnost provozu, vyřešit dopravu v klidu (parkoviště taxi, odstavení autobusů)," popsala průběh jednání litvínovská radnice.

"Koncem listopadu 2015 zaslal zhotovitel původní studie zpracovanou cenovou nabídku na její dořešení. Kraj předpokládá finanční podíl města Litvínova ve výši 50 procent," konstatovalo vedení města.

Finanční odhad realizace stavby pro Litvínov zatím nebyl stanoven. Odhad investičních nákladů včetně vyvolaných investic bude vyhotoven v rámci dalších stupňů projektové dokumentace.

Na realizaci dvou vybraných terminálů v Ústeckém kraji je vymezena dotační částka 50 mil. Kč. Podle velmi předběžných propočtů by mohlo pro Litvínov být až 34 mil. Kč.

V lednu 2016 by měly být vybrané dopravní terminály projednány v investiční komisi Ústeckého kraje.

V únoru 2016 bude investiční záměr předložen ke schválení radě kraje.

ČTĚTE: V Litvínově vznikne dopravní terminál. Propojí vlaky s autobusy

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře