V Litvínově má vzniknout nová plavecká hala u Koldomu. Zprovozněna až v roce 2019

Plavecká hala v Litvínově. Foto: archiv ŽŠ Meziboří
Plavecká hala v Litvínově. Foto: archiv ŽŠ Meziboří

Litvínov - V areálu koupaliště u litvínovského Koldomu má vzniknout nová plavecká hala. V první fázi byl zpracován harmonogram přípravy investiční akce Nová plavecká hala Koldům, a to ve 2 variantách.

Reklama

Ve variantě 1 je zpracován harmonogram pro architektonickou soutěž. Ve variantě 2 je zpracován harmonogram pro otevřené řízení. U obou variant je časová náročnost zhruba stejná, uvedla litvínovská radnice.

"V harmonogramu jsou zároveň zohledněny související projekty - Strategie financování investic města se zaměřením na projekt nového bazénu, řešení nového napájení nízkého napětí objektů SPORTaS, řešení převodů nemovitostí," uvedlo vedení města.

Nároky na dobu zpracování podle projektových fází, stanoveno bez možných časových prodlev: studie cca 3-4 měsíce; stupeň k územnímu řízení + min. 30 dní lhůta na stanoviska 3 měsíce; stupeň k stavebnímu + min. 30 dní lhůta na stanoviska cca 3 měsíce; stupeň pro provádění stavby cca 3 měsíce. Dle uvedeného harmonogramu by měl nový bazén zahájit zkušební provoz na podzim roku 2019.

"Město novou přípravou projektu hodlá snížit předpokládané náklady stavby oproti současným 165 milionů korun bez DPH. Na základě jednání s poskytovatelem revolvingového úvěru pro financování dotačních a jiných investičně rozsáhlejších projektů bylo rozhodnuto o zpracování „Strategie financování investic města se zaměřením na projekt nového bazénu“, a to zhotovitelem Českou spořitelnou (za cca 95 tis. Kč)," uvedlo město.

Podle litvínovské radnice město od zpracované strategie očekává prezentaci očekávaných rozpočtových možností města, zdrojů pro financování investic, navržení konkrétních způsobů realizace a financování nového bazénu, dopad realizace na městský rozpočet i harmonogram dalších kroků.

ČTĚTE:  Litvínovská plavecká hala je v havarijním stavu. Město neví, co s ním

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře