V extralize ještě nechytal, ale v Lize mistrů brankář Petrásek dominuje

Hokejová liga mistrů v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Hokejová liga mistrů v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Poněkud nezvyklou sezónu zatím prožívá hokejový gólman Michael Petrásek. Třebaže patří do brankářské čtveřice HC Verva Litvínov, v extralize dosud ani jednou nenastoupil. Herní praxi získává v prvoligovém Mostě, a když je povolán do litvínovského „áčka“, dostává šanci v Lize mistrů. Je to tedy opačný model, než jaký by se dal u mladého brankáře očekávat.

Reklama

Obdivuhodné je, že si na evropském kolbišti navzdory chybějícím extraligovým zkušenostem počíná s nečekaným přehledem. „Chytal jsem ve Vídni, pak doma s francouzským Grenoblem, kdy to byla při naší výhře 6:4 dobrá přestřelka. A vyšlo nám to i proti Frölundě,“ dával Petrásek najevo překvapení, ale i spokojenost po duelu s lídrem švédské ligy. Litvínov zvítězil 2:1. A to i díky spolehlivému výkonu brankáře, který v utkání dominoval.

Vítězné tažení v Lize mistrů je pro litvínovský klub příjemným oživením podzimu, v němž ale tým nijak nezáří v extralize. Byť Petrásek zatím neokusil atmosféru nejvyšší soutěže, je součástí mužstva. „To, že nám to v extralize nejde, samozřejmě sami řešíme. Měli jsme sezení s trenéry po zápase s Hradcem Králové. Něco jsme si řekli a chceme se i díky vydařenému souboji s Frölundou i v lize vrátit na vítěznou vlnu a posunout se v tabulce výš,“ tvrdil gólman.

Po osmifinálové odvetě play off Ligy mistrů ve švédském Göteborgu 10. listopadu 2015 nastoupí Litvínov v pátek 13. listopadu v extralize proti Plzni. „Není to legrace. Tabulka se začíná trhat. Lidi nám nadávají, že to vypouštíme schválně, ale to není pravda,“ řekl rázně.

Chce být i nadále trpělivý, co se týče případného startu v extralize. „Že nemáme výsledky, není jen chyba v brankáři Janusovi. Chytá výborně. Čekám na šanci, snažím se pracovat v tréninku s „áčkem“. V Litvínově jsem první sezónu, smlouvu mám na tři roky a snad se prosadím,“ dodal Petrásek odhodlaně.

Trenér Radim Rulík si pochvaloval Petráskovo počínání v Lize mistrů: „Měli jsme v plánu, že ho nasadíme i proti silnému švédskému soupeři. Mohl to být risk, ale Michael zápas zvládl.“

ČTĚTE: Souhrn Champions Hockey League: Litvínov překvapil, šanci na postup má i Liberec

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře