Trenéra Roberta Vágnera střídá v Baníku Most kouč Stanislav Hofmann

Robert Vágner. Foto: archiv FC Chomutov
Robert Vágner. Foto: archiv FC Chomutov

Most - Velké změny hlásí před jarní sezónou třetiligový fotbalový klub Baník Most. Celek, jenž je až ve spodní části tabulky ČFL a akutně mu hrozí sestup o soutěž níž, nově povede trenér Stanislav Hofmann. Nahradí Roberta Vágnera, jenž u týmu působil v podzimní části.

Reklama

V případě kouče Hofmanna jde v podstatě o návrat k „áčku“, protože v minulosti patřil do trenérské dvojice po boku dalších trenérů, kteří se v Mostě prostřídali. Jeden čas byl i hlavním koučem. Jenže tehdy se hrála v Mostě druhá liga, v níž mostecký tým po pádu z první ligy účinkoval. Tudíž Hofmann má zkušenosti s druhou nejvyšší soutěží, které by rád uplatnil i v současné situaci.

Výhodou staronového trenéra „áčka“ je fakt, že mostecký fotbal dokonale zná, neboť se věnoval i práci s mládeží a vedl dorostenecké týmy Baníku. Z pozice diváka pak sledoval i elitní českou ligu, jelikož jeho syn Stanislav Hofmann mladší je hráčem prvoligového klubu 1. FC Slovácko, které vede exústecký kouč Svatopluk Habanec.

„Zní to jako klišé, ale musíme kvalitně potrénovat a připravit se na jarní start. Předpokládám, že by postupně mohli dostat i příležitost mladí hráči z juniorské kategorie, kteří v sobě mají potenciál. Věřím i v podporu fanoušků,“ svěřil se trenér Hofmann na klubovém webu.

Pokud jde o hráčské příchody do Baníku Most, tým posílí útočník Martin Jindráček. Na podzim hrál za Slavoj Vyšehrad ve druhé lize, ale předtím na sebe upozornil i v první lize v dresu tehdejšího nováčka FK Ústí nad Labem v sezóně 2010/2011. A následně byl v Teplicích, kde rovněž patřil do ligového kádru a v jednom období se mu dařilo i střelecky.

Změny se dotýkají i mládežnického úseku mosteckého fotbalu. Z pozice šéftrenéra odchází Vít Raszyk, který během svého mosteckého působení si před nedávnem vyzkoušel i práci u tehdy druholigového „áčka“. Novým šéftrenérem se stal Robert Žák. Také on dříve vedl „áčko“ Mostu, a to dokonce ještě v první lize.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře