Střelecký neúspěch beru i na sebe, kál se litvínovský útočník Rostislav Martynek

Rostislav Martynek. Foto: archiv HC Litvínov
Rostislav Martynek. Foto: archiv HC Litvínov

Litvínov - Ve Zlíně vstřelili pět gólů, o dva dny později hokejisté Litvínova doma nenašli vhodný recept na skvělou defenzivu pražské Slavie. I takové proměny charakterizují probíhající ročník extraligy, v němž se severočeský tým momentálně pohybuje na stále vynikajícím druhém místě tabulky. „Hodnocení toho, že jsme proti Slavii střelecky neuspěli, beru i na sebe,“ konstatoval litvínovský útočník Rostislav Martynek.

Reklama

Prohra 0:1 mrzela i proto, že šancí na skórování proti Slavii měli hráči domácího celku docela dost. „Jen já jsem se v první třetině dostal do tří příležitostí. Dalo se z nich něco vytěžit, i když jsem najížděl z úhlu,“ líčil Martynek. „I ve třetí části tam byly možnosti. Každý chce dát gól, ale někdy puk doslova skáče po brankové čáře. Kdybychom se aspoň jednou trefili, asi by nás to nakoplo,“ rozvažoval útočník, který vyjádřil nulovou produktivitu jediným výrazem: nemohoucnost.

„Ani v přesilovkách, kterých jsme hráli velký počet, jsme obranu soupeře nezdolali. To asi rozhodlo. Nechci se vymlouvat, že chyběl zraněný nejlepší střelec František Lukeš, ale neúčast takového hráče je znát. Možná by mu tam něco spadlo. Před zápasem jsme se ale o oslabení kádru nebavili, to by nebylo dobré,“ tvrdil Martynek, který také patří k předním litvínovským střelcům. Zaznamenal už osm gólů. Lépe na tom jsou už jen zmíněný František Lukeš s jedenácti a Viktor Hübl s devíti zásahy.

Litvínov padl se Slavií i podruhé v sezóně. „Nedávno jsme v Praze vedli po deseti minutách 3:0 a prohráli jsme 3:6. Nyní jsme si ztracené body chtěli vzít zpátky a oplatit jim porážku. A dvě prohry se stejným celkem v první polovině sezóny - to by se nám stávat nemělo,“ poznamenal útočník, který ale nepropadá skepsi.

„Určitě není na místě nějaká panika. Nemyslím si, že bychom z toho měli dělat velké závěry. Musíme si k tomu ale něco říci,“ uvažoval Martynek.

V litvínovské sestavě se objevují dvě nová jména. V brance dostává příležitost Lukáš Horák, který zaskakuje za zraněného Pavla Francouze. A v obraně už dvakrát nastoupil Tomáš Frolo, naposledy působící ve Škodě Plzeň.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře