Strana zelených spustila petici za zachování limitů. Nechtějí bourat Horní Jiřetín

Lom ČSA. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Lom ČSA. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Mostecko, Litvínovsko - Strana zelených zahájila kampaň za zachování územních limitů těžby uhlí. Zároveň vznikla petice. Sesbírané podpisy chtějí v červnu 2015 odeslat vládě.

Reklama

"Uhlí nepatří těžařské lobby, ale všem občanům tohoto státu," prohlásila předsedkyně Strany zelených Jana Drápalová. Naopak zástupce hornických odborářů Jaromír Franta médiím uvedl, že je třeba nerostné bohatství efektivně využít.

Podle Jany Drápalové prolomením limitů bude ohroženo daleko víc pracovních míst, než kolik jich vznikne. Navrhuje, aby těžbu uhlí nahradily investice do obnovitelných zdrojů, zateplování a rekvalifikace.

"Prolomení limitů je naprosto nepřípustné. Uhlí, které je pod zemí, nepatří těžařské lobby, ale všem občanům tohoto státu. Není v jejich zájmu ho rychle vytěžit a prohnat komíny elektráren, jejichž výroba jde na vývoz," prohlásila médiím Jana Drápalová.

Petici lze podepsat na webu www.zachovejmelimity.cz. Mezi první signatáře se zařadila pětice senátorů zvolených s podporou zelených: Eliška Wagnerová, Jitka Seitlová, Libor Michálek, Václav Láska a Václav Hampl.

Součástí kampaně mají být rovněž odborné besedy a různé akce a happeningy v regionech.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře