Sněhová nadílka na Litvínovsku potrápila nejen řidiče, ale i chodce

Litvínov pod sněhovou nadílkou Foto: redakce MojeMostecko.cz
Litvínov pod sněhovou nadílkou Foto: redakce MojeMostecko.cz

Litvínov - Masivní příval sněhové nadílky zažili občané na Litvínovsku. V nočních hodinách ze čtvrtka na pátek asi okolo jedné hodiny ranní začalo velmi hustě sněžit.

Reklama

Do ranních hodin na litvínovsku napadlo místy až úctihodných 35cm čerstvého sněhu.

Tato sněhová nadílka sice potěšila většinu dětí, které mohou s chutí provádět zimní radovánky, ovšem tuto radost již nesdílejí litvínovští řidiči a předevšim chodci, kteří se museli v brzkých ranních hodinách doslova "brouzdat" po zcela neudržovaných chodníkách v několika centimetrové vrstvě napadaného čerstvého sněhu. Někteří dokonce museli místy chodit po silničních komunikacích.

Naše redakce oslovila některé z litvínovských řidičů, jak si pochvalují či naopak kritizují práci našich silničářů a celkovou ranní údržbu místních komunikací.

Pan Josef z litvínovské Tylovy ulice naší redakci sdělil "silnice a hlavní tahy vypadají celkem protaženy, ale podívejte se například na naše parkoviště u baráku". Řidiči nejsou schopni absolutně vyjet z parkoviště. Sníh je těžký a mokrý a jedním dechem dodal město asi pozapomělo, že kromě silnic má také chodníky a místní parkoviště.

Doprava ve směru na Meziboří v ranních hodinách stála...

Paní Irena z obce Meziboří u Litvínova sdělila "hotová katastrova...Meziboří je o něco výše než-li Litvínov, sněhu za noc přibilo požehnaně, ale silnice děs a hrůza. Ráno jsem spěchala do zaměstnání, které mám v Litvínova a cestou do práce jsem s vozidlem ujela asi 2,5 kilometru a konec". Na hlavní silnice z Meziboří do Litvínova lehce havaroval linkový autobus MHD, který "pravděpodobně" dostal smyk a skončil v příkopu. Ihned se na silnici tvořili kolony vozidel, protože to bylo v ranní špičce, kdy každý chvátá do práce, uvedla paní Irena. Silnice byla zledovatělá, špatně protažená, neposypaná a co hlavně díky sněhové nadílce jsem přišla pozdě do svého zaměstnání... :-)

Komplikace ze sněhovou nadílkou se usměrnila až okolo osmé hodiny ranní, kdy už podle informací redakce MojeMostecko.cz byly SUS protaženy všechny hlavní i vedlejší silniční cesty na litvínovsku. Následně se budou litvínovské technické služby věnovat odklízení sněhu na menších komunikacích, chodníkách, ale také i na zmiňovaných parkovištích.

Most je bez sněhu...

Oproti Litvínovu v sousedním Mostě není po sněhu ani památek. V nočních hodinách sice něco málo nasněžilo, ale do rána to stačilo prakticky všechno roztát.

Reklama

Hodnocení

5.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře