Šli jsme za vítězstvím a vyšlo to, oddechl si litvínovský obránce Filip Pavlík

Filip Pavlík. Foto: archiv HC Litvínov
Filip Pavlík. Foto: archiv HC Litvínov

Litvínov - Náznak zlepšení předvedli hokejisté Litvínova v extraligovém zápase s Vítkovicemi. Po dlouhé době vyhráli za tři body (3:1), a třebaže zůstávají na posledním místě tabulky extraligy, snížili ztrátu na předposlední Karlovy Vary na jediný bod.

Reklama

„Začátek se nám povedl. Nepolevili jsme a šli jsme za vítězstvím. Byli jsme nažhaveni,“ líčil obránce Filip Pavlík, který se na úspěšném výsledku podílel jednou vstřelenou brankou a jednou asistencí.

Litvínovští byli ve všech parametrech lepší, než soupeř. Jak týmu prospěl návrat dřívějšího asistenta trenéra Miloslava Hořavy staršího do klubu? „Působí u týmu jako konzultant. Když nedávno přišel, trošku se to otočilo a začali jsme se znovu vracet k věcem, v nichž jsme byli úspěšní a které nás loni dovedly na vrchol. Chceme v tom dál pokračovat,“ tvrdil Pavlík.

A naznačil recept. „Nemusí to být velké zásahy, ale stačí malé detaily. A z toho hodláme vycházet,“ přemítal obránce.

Útočník Miloslav Hořava mladší se proti Vítkovicím rovněž prosadil střelecky. „Předtím jsme dlouho nevyhráli za tři body. Tentokrát to vyšlo. A že jsem dal gól, na tom měli zásluhu spoluhráči. Skvěle to sehráli a hodili mi puk před prázdnou branku,“ hodnotil povedený zápas.

Návrat svého otce Miloslava Hořavy staršího do litvínovského hokeje bere bez emocí. „To, co se děje ve vedení, pro mě není. Jsem hráčem a mám svoje úkoly. Jedno vítězství pro nás moc neřeší. Musíme makat a ještě možná trochu víc než v zápase s Vítkovicemi a bude to dobré,“ dodal Hořava mladší.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře