Slavia je favoritem, ale budeme bojovat, říká mostecký trenér Peter Dávid

Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most
Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most

MOST - Vrchol házenkářské sezóny. Takové označení má finále českého play off interligy žen, v němž se hráčky Baníku Most střetnou se Slavií Praha. Po prvním zápase v Mostě v neděli 15. května 2016 se série přesune do Prahy. Před startem finále se podrobně k bojům o medaile vyjádřili trenér mosteckého celku Peter Dávid a kapitánka týmu Lucia Súkenníková.

Reklama

Jak hodnotíte odvetný semifinálový zápas play-off s Porubou? Překvapil soupeř něčím?

Peter Dávid: Poruba nás překvapila hlavně v úvodu, kdy jsme zaspali a soupeř toho využil a trestal každou naší chybu. Pomalu jsme se dostávali do zápasu.

Lucia Súkenníková: Oba dva semifinálové zápasy pro nás byly úspěšné a za to jsem pochopitelně ráda. Každý zápas je jiný. V tom odvetném v Mostě jsme měli špatný vstup do zápasu, ale dokázali jsme se postavit na nohy a ve druhém poločase jsme soupeři ukázali, kdo je v tady doma.

Co rozhodlo, že Most oba dva zápasy vyhrál, i když to nebylo zrovna jednoznačné?

Peter Dávid: Rozhodlo hlavně to, že jsme se při různých vývojích zápasu nerozpadli a stále jsme věřili, že vyhrajeme. V obou zápasech jsme ustáli naše slabé chvíle.

Co říkáte na to, že Slavii vede bývalá hráčka Baníku Most a velká osobnost české ženské házené Petra Vítková, která zná velmi dobře bývalé spoluhráčky?

Peter Dávid: Je jasné, že to je pro Slavii jistá výhoda. Petra Vítková zná přímo dokonale plno našich hráček, ale my jsme se už poučili z nevydařeného zápasu na Slavii.

Lucia Súkenníková: Petra nás zná dobře, ale stejně tak i my známe hráčky Slavie. Nemyslím si, že v tom bude nějaká výhoda. Uvidíme.

Co rozhodne finálové zápasy se Slavií? Kdo bude favoritem?

Peter Dávid: Jednoznačně rozhodne denní forma, jakou kdo bude mít. Favoritem je Slavia. V tabulce WHIL skončila před námi, a to se čtyřbodovým náskokem. Navíc v případě třetího finálového zápasu má výhodu domácího prostředí.

Lucia Súkenníková: Jednoznačně připravenost a nasazení. Porveme se o to, abychom první finálový zápas doma vyhrály.

Je pro Most výhodou/nevýhodou začít první finálový zápas doma?

Peter Dávid: Vidím v tom určitou výhodu, ale je to jen můj názor. Když doma vyhrajeme, soupeř pak bude pod tlakem.

Lucia Súkenníková: Myslím, že to je pro nás výhoda. Můžeme do finálových bojů vykročit tou správnou nohou. Uvidíme v neděli.

Peter Dávid zůstává v Mostě i pro další sezónu. Plní mostecké angažmá vaše očekávání? Co na to rodina, která je stále v Německu?

Peter Dávid: Most má velké ambice a velmi dobré podmínky. Vím, že jsem zde na správném místě. Máme kvalitní tým, klub funguje profesionálně a spolupráce s manažerem klubu je na vysoké úrovni. Všichni tady máme ty nejvyšší cíle. K rodině to mám pochopitelně daleko. Vyžaduje to dobré plánování a hodně se najezdím nejen já, ale i manželka. Jsem moc rád, že mě svou přítomností podporuje na zápasech. Bez jejího pochopení by to nefungovalo.

V odvetném zápase s Porubou Lucia Súkenníková odstoupila ze zápasu. Co se stalo? Budete fit na Slavii?

Lucia Súkenníková: Nebylo to nic vážného, jen slabý otřes mozku. Mám tuhý kořínek a finále si nenechám ujít. S holkami se společně porveme o zlaté medaile (smích).

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře