SeveročeskýDeník.cz a MojeMostecko.cz s rekordní čteností. Roste i na sociálních sítích

Logo SeveročeskýDeník.cz
Logo SeveročeskýDeník.cz

On-line deník SeveročeskýDeník.cz, jehož součástí je MojeMostecko.cz, posiluje pozici v Ústeckém a Libereckém kraji. Po roce a půl patří mezi významné informační zdroje obyvatel severních Čech. Kromě čtenosti se krajskému a lokálním webům daří růst i na sociálních sítích, zejména na Facebooku.

Reklama

"Stávající vývoj nás naplňuje optimismem a potvrzuje se, že je stále větší zájem ze strany obyvatel severních Čech o nezávislé informování o událostech, které se lidí v Ústeckém a Libereckém kraji bezprostředně týkají," konstatuje Radek Pešout, šéfredaktor SeveročeskýDeník.cz.

Regionální zpravodajský server se od ostatních podobných projektů liší především nezávislostí. "Velká vydavatelství i malí živnostníci, kteří provozují lokální web, jsou spíše PR nástrojem politiků či firem, které si kupují veřejné mínění. Děje se to především na Mostecku v souvislosti se snahou prolomit těžební limity," říká Radek Pešout.

"Některé e-weby by měly čtenářům jasně sdělit, že jsou PR projekty a jejich výběr článků je tím ovlivněn. Ohlupují čtenáře, manipulují s veřejným míněním a dávno rezignovaly na tvorbu kvalitní žurnalistické práce," konstatuje šéfredaktor SeveročeskýDeník.cz.

To, že čtenáři oceňují články publikované na SeveročeskýDeník.cz, potvrzuje rekordní čtenost. "Červen 2015 bude nejlepším měsícem za rok a půl existence zpravodajského on-line deníku a je našlápnuto na ještě lepší výsledky. Děkujeme především vám, čtenářům, bez vás bychom to nedokázali," říká Radek Pešout.

Čtenost SeveročeskýDeník.cz se pohybuje v tisících každý den. Jen na Facebooku odebírá příspěvky přes 25 tisíc lidí. "To v žádném případě není konečné číslo," upozorňuje Radek Pešout.

SeveročeskýDeník.cz je tvořen lokálními weby od Chomutova po Semily.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře