Severočeši.cz vs. Sdružení Mostečané Mostu. Kdo je kdo v kauze?

Logo hnutí Severočeši.cz
Logo hnutí Severočeši.cz

Most - Hnutí Severočeši.cz nesmí podle verdiktu Okresního soudu v Mostě kandidovat v podzimních komunálních volbách. Je to druhé rozhodnutí, to první kvůli procesním pochybením zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem. Proti sobě bojují dvě znesvářené strany.

Reklama

Politická kauza se táhne několik měsíců, přitom se týká současného vedení mosteckého magistrátu. Na základě podnětu náměstka primátora Luboše Pitína nesmí hnutí Severočeši.cz kandidovat. Kvůli předběžnému opatření.

Právě Pitínovi se nelíbí, že předsedou hnutí se stal Bronislav Schwarz, který je poslancem a krajským zastupitelem. Do jeho skupiny patří i Alena Dernerová, Jiří Zelenka či odvolaný primátor Vlastimil Vozka.

Naopak v Pitínově bloku je Hana Jeníčková, statutární náměstkyně na mostecké radnici. Na té vládne Sdružení Mostečané Mostu, které chce znovu obhájit své posty.

A to je podle Bronislava Schwarze hlavní důvod, proč Pitín blokuje kandidaturu Severočechů. Ti totiž chtějí po podzimních volbách ovládnout mosteckou radnici a zbavit se tak Pitína či Jeníčkové.

ČTĚTE:  Severočeši.cz nesmí v podzimních volbách kandidovat, rozhodl podruhé soud

Kauza nemocnice Most. Ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala odmítá převod špitálu pod město

Severočeši.cz v Litoměřicích potichu hasí politický požár. Distancují se od Mostu?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře