Severočech Jiří Zelenka si vysloužil trestní oznámení od Bereniky Peštové z ANO

Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Radní Jiří Zelenka (Severočeši Most) si vysloužil trestní oznámení od bývalé radní Bereniky Peštové (ANO), která nově usedla do opoziční lavice na mosteckém zastupitelstvu.

Reklama

"To, co se děje nyní na politické scéně v Mostě, je zoufalé a neetické. Jsou zde popírány základní principy demokracie a kdybych to měla přirovnat, tak mi to připadá, že žijeme v knize od Maria Putza Kmotr, kde Don Vito vládne, a to pevnou rukou," komentovala pro MojeMostecko.cz současnou situaci v Mostě Berenika Peštová, nyní opoziční zastupitelka Mostu.

Jak hodnotí nové povolební vyjednávání, které vypuklo oznámením Severočechů, že končí v koalici s ANO a KSČM? "Ono vůbec o žádné vyjednávání nešlo. Vše začalo výhrůžnými telefonáty a sms zprávami Jiřího Zelenky (neoficiální lídr Severočeši Most - pozn.red.) na naše nejvyšší vedení a vyústilo to, dle mého názoru, v dobře připravenou past, která je nyní prezentována jako pokus o úplatek jednoho zastupitele hnutí Severočeši Most," uvedla Berenika Peštová.

ROZHOVOR: V Mostě mně připadá, že žijeme v knize Kmotr, říká Berenika Peštová z ANO

"Po zpětném vyhodnocení souvislostí a snah, z vedení hnutí Severočeši Most, mám takové tušení, že to vše bylo připraveno přímo na mou osobu. Nikdy jsem já, ani nikdo jiný z našeho hnutí, nikoho neuplácela. Tyto lži, pomluvy a agrese vyvrcholily až v mediální pošpinění mé osoby Jiřím Zelenkou. A to prohlášením, že jsem uplácela. Tímto činem se cítím být osobně velice poškozena a jelikož jsem státním zaměstnancem, tak toto lživé nařčení vnímám jako útok na mou pozici náměstka ministra životního prostředí," konstatovala mostecká zastupitelka.

"Proto jsem učinila patřičné a nutné kroky a podala na pana Zelenku trestní oznámení," dodala Berenika Peštová.

ČTĚTE:  Severočeši Most si do koalice vzali ČSSD a ODS. ANO je v opozici

V Mostě se rozpadla koalice. Skončí primátor Jan Paparega?

Mostečtí radní z ANO rezignovali na své funkce

Politici-podnikatelé bojují o vliv a lokální média tomu napomáhají

Mostecký převrat na radnici. Je viníkem Jiří Zelenka?

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře