Severní energetická míří k Vršanské uhelné. Stáhne se Dienstl s Fohlerem?

Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Mostecko - Těžební firma Severní energetická pravděpodobně bude patřit do jedné skupiny s Vršanskou uhelnou. Poté, co vláda neprolomila těžební limity na lomu ČSA, stahuje se z firmy akcionář Tomáš Fohler. Co udělá Jan Dienstl?

Reklama

Severní energetickou pravděpodobně opět zcela ovládne Pavel Tykač prostřednictvím lucemburské společnosti Haltixar Ltd.

Firma už podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) žádost o schválení změny majetkových podílů. Severní energetická nedávno oznámila, že ji opustí akcionář Tomáš Fohler, který vlastní 30 procent akcií. Dalším akcionářem je Jan Dienstl, který také vlastní 30 procent akcií prostřednictvím firmy Remlan. I on by se po neprolomení limitů moh z firmy sáhnout.

Severní energetická by tak opět mohla patřit jen Pavlu Tykačovi, který by firmu začlenil do jedné skupiny s Vršanskou uhelnou. V konečném stavu by obě firmy byly součástí skupiny Czech Coal.

Antimonopolní úřad bude posuzovat oblast těžby a dodávek hnědého energetického uhlí, obchodu s elektřinou, velkoobchodních dodávek elektrické energie, centralizovaného zásobování tepelnou energií, poskytování podpůrných služeb elektrizační soustavy a dodávek vedlejších energetických produktů. Rozhodnout o povolení transakce by měl začátkem ledna 2016.

ČTĚTE:  Město Litvínov odmítlo obnovu vyvlastnění pro potřeby těžařů a požaduje odpis zásob uhlí za limity

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře