Severní energetická chce dražbu Hipodromu. Město Most s tím nesouhlasí

Hipodrom Most. Foto: archiv Hipodrom Most
Hipodrom Most. Foto: archiv Hipodrom Most

Most - Severní energetická v reakci na postupující útlum těžby uhlí na lomu ČSA rozhodla o prodeji většinového podílu ve společnosti Hipodrom Most. Druhým akcionářem je město Most, které se záměrem nesouhlasí.

Reklama

"Rozhodnutí Vlády ČR o zachování těžebních limitů nutí Severní energetickou postupně odstavovat těžební technologii a rušit pracovní místa. Vládní usnesení má negativní dopad i do ostatních oblastí činnosti skupiny. Dostihový areál je jednou z nich," uvedla v prohlášení Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí skupiny Severní energetická.

"Podporovat Hipodrom, který je 20 let součástí života regionu, akcionáři nadále nemohou. Mají ale zájem na tom, aby se toto unikátní rekultivační dílo rozvíjelo i v budoucnu, proto v připravené dražbě nabídnou svůj majoritní podíl novému investorovi. Dražební vyhláška bude zveřejněna v zákonném termínu," dodala.

Veřejná dražba akcií proběhne 27. května 2016 na Hipodromu. Dražebníkem je společnost Patria Finance.

"Město Most jako druhý největší akcionář společnosti Hipodrom Most nebylo o takovém záměru informováno. Požádal jsem proto o odložení termínu dražby a projednání celé záležitosti tak, abychom dospěli ke společnému závěru,“ komentoval záměr Severní energetické prodat svůj podíl na hipodromu primátor Mostu Jan Paparega.

Dražba se týká jen většinového podílu Severní energetické. Město Most ani společnost ze Svinčic se svých podílů zbavovat nechtějí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře