Sběrny kovů na Mostecku pláčou. Bezhotovostní platba jim odhání zákazníky

Šrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org
Šrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Mostecko, Litvínovsko - Povinnost bezhotovostních plateb má už své "oběti". Sběrny kovů na Mostecku prý přicházejí o zákazníky. Nový jev pozorují od chvíle, kdy nesmí za šrot vyplácet peníze v hotovosti.

Reklama

Už týden platí nová vyhláška, která sběrnám zakazuje vyplácet peníze v hotovost a na ruku sběrčům kovů. Ti byli zvyklí, že za šrot dostali ihned zaplaceno. Nyní podle provozovatelů sběren v regionu lidé přestali vozit kovový šrot a výkupny si stěžují, že je pro ně nová povinnost likvidační.

Opatření je přitom jasné. Má zabránit, aby lidé odcizovali kovové věci, ať už kabely či kanálové vpustě a odvážely je do sběren.

Třeba majitel sběrny kovového šrotu v Mostě Rudolicích pro Český rozhlas Sever uvedl, že pociťuje propad tržeb až o 90 procent. Někteří zákazníci s číslem účtu dorazili, ale oproti dřívější klientele je prý znát citelný pokles návštěv.

Provozovatelé sběren navíc čekají na prováděcí vyhlášku, která stanoví, do kdy musí sběrna peníze na účet za vykoupený šrot poslat.

Přestože záměrem bylo omezit krádeže železa, podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové zloději kradou kovy i poté, co za ně ve sběrnách nesmí dostat peníze na ruku. "Za měsíc březen zaznamenali tři trestné činy krádeží barevných kovů a jeden přestupek. Zatímco v únoru jsme zaznamenali 10 trestných činů a 12 přestupků," uvedla pro Český rozhlas Sever.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře