Repre bude uzavřeno i s planetáriem. Otevře se ještě letos?

Repre. Foto: archiv Mostecké listy
Repre. Foto: archiv Mostecké listy

Most - Z bezpečnostních důvodů město dočasně uzavře kulturní dům. Zařízení bude zavřeno do doby opravy elektroinstalace, obnovení provozu se předpokládá v září 2016.

Reklama

„Rozhodli jsme se k tomuto nepopulárnímu kroku z bezpečnostních důvodů. Podle revizních zpráv, které jsme si nechali zpracovat, není možné bez zásadních oprav dál používat elektroinstalaci budovy kulturního domu,“ sdělil primátor Mostu Jan Paparega.

Nezbytné budou stavební úpravy, které zabrání zatékání vody do hlavního rozvaděče, který je nutno vyměnit. Opravit je třeba i trafostanici. „Nebude proto možné provozovat planetárium ani další nebytové prostory,“ doplnil primátor.

Město Most, které je od letošního roku opět vlastníkem uvedeného zařízení, uzavřelo do konce června nájemní smlouvu se společností Cascade management, dosavadním provozovatelem objektu, ve snaze zajistit již dohodnuté akce, především plesovou sezonu.

„V rámci předávacího procesu si město vyžádalo od nájemce všechny potřebné kontroly a revizní zprávy. Společnost Cascade management ale městu poslala výpověď z nájemní smlouvy už k datu 30. dubna. Zadali jsme si proto vlastní posouzení elektroinstalace, tlakových nádob, výtahů a protipožárního zabezpečení celé budovy. Výsledek nás bohužel nemile překvapil. O to víc, že v době, kdy město kulturní dům prodávalo, byla jeho elektroinstalace v pořádku,“ konstatoval primátor.

Uvedené práce by měly být ukončeny tak, aby provoz kulturního domu mohl být obnoven v září 2016. Uzavření Repre dojde k 1. květnu 2016.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře