Průtah z Mostu do Litvínova se dočká opravy. Do hry se vrací i nová silnice

Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Mostecko - Slnice I/27 z Mostu do Litvínova by se přece jen mohla modernizovat. Stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přehodnotí priority a připraví sčítání dopravy.

Reklama

"Poslední sčítání dopravy proběhlo v roce 2010, nyní plánujeme nové," řekl při návštěvě Mostu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Potvrdil, že stát přehodnotí priority modernizace silniční sítě na Mostecku.

"Pokud nové sčítání naplánované na rok 2016 či 2017 potvrdí, že se intenzita dopravy zvýšila, bude stavba čtyřproudové komunikace obhajitelná i z pohledu získání dotací," konstatoval premiér.

Podle Bohuslava Sobotky by se silnice měla zmodernizovat i kvůli tomu, že vede mezi dvěma areály chemických závodů. Jedním z argumentů je bezpečnost. "Kvůli tomuto faktoru se modernizací bude zabývat jak bezpečností rada kraje, tak státu," nastínil.

Premiér v Mostě slíbil, že i mimo plánovanou modernizaci I/27 by měly probíhat opravy stávajících mostů a vozovky. Podle přítomného zástupce ŘSD se s opravami začne příští rok.

ČTĚTE:  Mosty pod Hněvínem na silnici do Litvínova jsou v havarijním stavu. Budou zbourány?

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře