Problémový Duda do Litvínova? Trenér by ho chtěl, zní z mistrovského tábora

Radost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva Litvínov
Radost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva Litvínov

Litvínov - V minulé sezóně tým Vervy Litvínov vyhrál extraligový titul, letos má ale spíše starosti s tím, aby nespadl do baráže. V tabulce je poslední a logicky se pokouší o nějaké změny či posílení kádru.

Reklama

Litvínov ztrácí na předposlední Karlovy Vary jeden bod, na dvanáctý Zlín pak bodů pět. Hráči mistrovského kádru šli letos na podzim překvapivě výkonnostně dolů a je zřejmé, že tým potřebuje oživit. Zdá se, že s příchodem kouče Hořavy coby konzultanta se zlepšila atmosféra v kabině, ale rozhodující dění se odehrává na ledě. Příchod Jakuba Petružálka ze švédského Örebro nevyjde, protože zkušený střelec zamířil do Dynama Moskva.

Nějaké posílení mužstva by přesto mohlo vyjít. Z Třince byli odejiti Jakub Klepiš s Erikem Hrňou, v Karlových Varech pak skončil Radek Duda. A právě ten má možná největší šanci obléknout litvínovský dres.

V souvislosti s Klepišem se mluvilo o zájmu Chomutova, Hrňa pak byl spojován s Mladou Boleslaví. O kontroverzního Radka Dudu by i ale Litvínov stál, především pak trenér Vervy Radim Rulík.

"Trenér Rulík říkal, že by o Radka Dudu stál. Prý by ho zvládl a bylo by to v pořádku. Ale záleží také na Karlových Varech," nastínil litvínovský GM Robert Kysela.

Dříve se říkávalo: Radek Duda - hokej není nuda. Někdejší hráč Slavie, Plzně, Chomutova či Liberce platí za problémového, na druhé straně je ale produktivní a v každém ze svých předchozích působištích platil za klíčového hráče.

"Mluvil jsem i s panem Markem z Třince v souvislosti s Klepišem a Hrňou. Petružálek by šel v rámci Česka k nám, ale rozhodl se pro angažmá v KHL," dodal Kysela.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře