Prior v Mostě čeká rekonstrukce. V Litvínově je obchodní dům na prodej

Obchodní dům Prior v Mostě. Foto: archiv MojeMostecko.czObchodní dům Prior v Mostě. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Společnost Prior Česká republika a její vlastník, česká společnost Le cygne sportif groupe, plánuje rozprodat portfolio bývalých socialistických obchodních domů po celém Česku. Jedním z nich je i Prior Litvínově, naopak v Mostě má být obchodní dům rekonstruován.

Reklama

Současný vlastník objektu hledá kupce, který by zastaralý obchodní dům v centru Litvínova v ulici 9. května odkoupil a případně zrekonstruoval. Vyplývá to z realitní inzerce i vyjádření zástupce firmy pro Hospodářské noviny.

Litvínovský "obchoďák" byl vyřazen ze seznamu rekonstrukcí a modernizací současným vlastníkem. Objekt je v nabídce realitní společnosti Le cygne sportif groupe. Ta převzala část portfolia někdejšího československého řetězce obchodních domů Prior. Momentálně má 16 obchodních domů po celém Česku.

Privatizací si zhruba 60 obchodních domů rozdělilo několik firem. Některé se pustily do modernizace. To je třeba příklad Chomutova, kde z Prioru vznikla Chomutovka. Naopak některé rozhodly o demolici a vzniku zcela nové nákupní galerie. To se událo v Teplicích, kde nově stojí Galerie Teplice.

Jiný osud má potkat Prior v Mostě. Vlastník chce zastaralý obchodní dům v centru města v blízkosti nově postavené galerie Central Most modernizovat.

Naopak firmá nabídla k prodeji své další obchodní domy na severu Čech - třeba v Roudnici nad Labem či Jirkově.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží
Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže
Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září

Lidé v Jablonci nechtějí hazard. Bude referendum Lidé v Jablonci nechtějí hazard. Bude referendum
Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Evelína Mertová Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Evelína Mertová
Politizované školství. V Litoměřicích chtějí změnit ředitele gymnázia Politizované školství. V Litoměřicích chtějí změnit ředitele gymnázia


Komentáře