Primátor Jan Paparega chce, aby vláda zasedala v Mostě

Jan Paparega. Foto: archiv MojeMostecko.czJan Paparega. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Mostecká radnice stupňuje tlak na vládu, která by v letošním roce měla rozhodnout o prolomení těžebních limitů. Jejich zastáncem je mostecký primátor Jan Paparega (Severočeši.cz Most). Proto zve vládu, aby přijela na výjezdní zasedání do Mostu.

Reklama

Trojstranný tlak vyvíjí Jan Paparega s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) a Richardem Falbrem (ČSSD), předsedou Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje na českou vládu.

Vláda ČR deklarovala, že o korekci územně-ekologických limitů těžby na Mostecku rozhodne v tomto roce, považujeme proto za důležité, aby se členové vlády podrobně seznámili se všemi naléhavými potřebami tohoto regionu, uvádí se ve výzvě adresované z Mostu.

"Je důležité, aby ministři rozhodovali se znalostí věci. Úprava limitů může být pro náš region doslova a bez přehánění osudovou záležitostí. Otázka totiž nezní jen prolomit, nebo neprolomit? Otázka zní jak dál? A odpověď na ní nemůže dát jenom místní samospráva, tady musí, a to zásadně, pomoci také stát. Rád bych na toto téma vedl další debaty a diskuse, protože je to téma, které už měly řešit i předchozí vlády, je to téma, o kterém víme dvě desetiletí, a pořád se kolem něj jenom našlapovalo. Čas ale nazrál a možná už je oněch pověstných pět minut po dvanácté,“ zdůvodňuje výzvu primátor Paparega, který navrhl, aby se výjezdní zasedání vlády v Mostě konalo v květnu 2015.

ČTĚTE:  Když nebude těžba uhlí, co bude? ptá se primátor Mostu Jan Paparega

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře