Přímá tramvajová linka mezi Mostem a Litvínovem je omezena. A další změny?

Tramvaj. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Tramvaj. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST, LITVÍNOV - Přímá tramvajová linka číslo 3 od vlakového nádraží v Mostě do Litvínova je od neděle 11. prosince 2016 omezena. Naopak častěji mají jezdit ostatní tramvajové linky, jenže mezi oběma městy bude častější přestupování.

Reklama

Podle dopravního podniku cílem úprav v tramvajovém provozu je zejména posílení vytíženého úseku mezi centry měst Mostu a Litvínova v odpolední špičce a zpřehlednění noční dopravy.

U linky číslo 3 dochází k celkovým úpravám jízdního řádu. V ranní špičce je zrušen spoj ve 4.42 hodin ze zastávky Litvínov, Citadela a spoj ve 4.40 hodin ze zastávky Most, nádraží. Zbytek provozu v ranní špičce zůstává beze změn.

V odpolední špičce jsou všechny spoje linky číslo 3 zrušeny a ve stejném období je posílena linka číslo 1.

Noční spoje jsou označeny nově jako linka číslo 40.

U linky číslo 1 dochází k celkovým úpravám jízdního řádu. Provoz v ranní špičce zůstává beze změn. V odpolední špičce jsou cca mezi 14:00 a 15:15 zavedeny nové spoje na trase Litvínov, Citadela – Most, Dopravní podnik. U těchto spojů je v zastávce Most, zimní stadion možnost přestupu na linku číslo 2 ve směru Most, Velebudická.

Linka číslo 2 má noční spoje nově označeny jako číslo 40.

U linky číslo 4 dochází k zavedení nového spoje v pracovní dny s odjezdem ze zastávky Most, Dopravní podnik ve 4:32 hodin. Noční spoje jsou označeny nově jako linka číslo 40.

Noční spoje linek číslo 2, 3 a 4 (cca mezi 23:00 a 4:30) jsou označeny nově jako linka číslo 40. U některých spojů dochází k mírným časovým posunům (max. 6 minut).

V autobusové dopravě jsou tyto změny:

Ranní spoj u linky číslo 5 v pracovní dny s odjezdem ze zastávky Okružní, Shell ve 4:26 je posunut na 4:21 z důvodu návazností na upravené tramvajové spoje.

U linky číslo 12 dochází k mírným časovým posunům vybraných spojů z důvodu ukončení obsluhy zastávky Dolní Jiřetín, Centrum.

U linky číslo 17 ranní spoj v pracovní dny s odjezdem ze zastávky 1. náměstí ve 4:18 je posunut na 4:13 z důvodu návazností na upravené tramvajové spoje.

Ranní spoj u linky číslo 30 v soboty, neděle a svátky s odjezdem ze zastávky Nádraží ve 4:08 je posunut na 4:05 z důvodu návazností na upravené tramvajové spoje.

Linka číslo 31: Nově je zaveden posilový spoj v pracovní dny na trase Obchodní dům PRIOR – Čepirohy, areál ALTAMEX s odjezdem ze zastávky Obchodní dům PRIOR v 5:05. Spoje v pracovní dny s odjezdy v 5:28 ze zastávky Havraň, Joseph II a v 6:18 ze zastávky Čepirohy, areál ALTAMEX jsou prodlouženy až do zastávky Nádraží.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře