Přestupní uzel OD Prior má zelenou. Most získá euromiliony

Přestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Přestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Evropské dotace na přestupní uzel OD Prior v centru Mostu i na informační systém získá magistrát, a to poté, co ROP Severozápad schválil žádosti. Ty město podalo na podzim 2014.

Reklama

Magistrát se zaměřil na informační systém a přestupní uzel u Prioru. Mostečtí radní v říjnu 2014 schválili podání žádosti o dotaci na oba projekty. Ty uspěly a evropské peníze zamíří do Mostu.

Téměř 5 milionů je určeno pro přestupní uzel OD Prior a skoro 34 milionů na informační systém pro Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova.

Součástí projektu je například připojení se na páteřní optickou datovou síť informačního systému veřejné dopravy, instalace 5 autobusových zastávkových označníků s LED informačním panelem v prostoru rekonstruovaných přednádražních prostor, instalace 1 ks samoobslužného informačního automatu v místech přednádražních prostor a instalace přípojných datových míst v kiosku zákaznického centra pro možnost připojení pracovní stanice obsluhy kiosku k datové síti informačního systému veřejné dopravy.

Součástí je i velký LED panel u nádraží, kde by se cestující dočetli informace o všech spojích městské hromadné dopravy.

Projekt přestupního uzlu OD Prior obsahuje rekonstrukci a rozšíření stávající zastávky MHD v ulici Budovatelů a opravu přilehlých chodníků. Jedná se o rekonstrukci autobusové zastávky OD Prior ve směru 1. náměstí.

Oba projekty navazují na dokončený projekt rekonstrukce zastávek a křížení u Stovky. V rámci projektu se zrekonstruovalo 26 výhybek a 19 tramvajových zastávek podél trati. Hlavní rekonstrukcí bylo tramvajové křížení u bloku 100 směr Most nádraží a Litvínov.

ČTĚTE: Ústí získá eurodotaci na plaveckou halu. Děčín na úpravy zámku

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře