Práce nezaměstnaných pro městskou policii se osvědčila

Městská policie Litvínov - moto hlídka ilustrační foto Foto: archiv Události112.cz
Městská policie Litvínov - moto hlídka ilustrační foto Foto: archiv Události112.cz

Litvínov - Po měsíci práce sociálně slabých a dlouhodobě nezaměstnaných obyvatel ubytovny UNO pro Městskou policii Litvínov hlásí velitel Zdeněk Urban naprostou spokojenost. Dlouhodobě nezaměstnaní lidé si práce byť za pár korun váží a dokonce si sami hledají využití. Zatím uklízí cyklostezky, okolí ubytovny a pomáhají s údržbou městského psince.

Reklama

Litvínovská městská policie je jednou z mála organizací, která se rozhodla využívat nový produkt Úřadu práce ČR, a to sice aktivizační pracovní příležitosti. Jedná se o motivační prvek pro dlouhodobě nezaměstnané klienty Úřadu práce ČR. Dlouhodobě evidovaní klienty Úřadu práce mohou získat smlouvu na tři měsíce. Odpracovat musí 40 hodin měsíčně. Za čtyřicet hodin měsíčně mají možnost vydělat si 2.040,- Kč čistého. V současné době pracuje pro Městskou policii Litvínov šest obyvatel ubytovny pro sociálně slabé občany UNO.

„Po prvním měsíci můžeme konstatovat, že se tento projekt zatím osvědčil. V rámci aktivizační pracovní příležitosti lidé uklízí kolem ubytovny, udržují příjezdovou cestu, uklízí odpadky na cyklostezce nebo pomáhají s údržbou psince. K práci přistupují odpovědně. Sami si dokonce hledají další úkoly a využití. Když dokončí zadanou práci, přijdou a navrhnou, co dalšího by mohli dělat. Je to dobrý způsob, jak dlouhodobě nezaměstnané motivovat k práci a vrátit jim pracovní návyky. Navíc si alespoň malou částku přivydělají k sociálním dávkám, což je pro ně důležité,“ hodnotí po prvním měsíci nový produkt Zdeněk Urban.

Šest pracovníků má Městská policie na tři měsíce. Smlouvu jim obnovuje vždy po měsíci. „Je to dobrý systém. Kdyby například někdo z nich dlouhodobě onemocněl, nebude blokovat místo nikomu jinému. Obyvatelé ubytovny UNO mají o tuto práci zájem. Už jsou připraveni další, kteří chtějí po třech měsících začít pracovat stejně, jak první šestičlenná skupiny,“ dodal personalista Městské policie Litvínov Roman Jelínek.

Doporučujeme

Události 112.cz Vám přináší denně informace o tom, co se stalo důležitého v České republice. Naleznete zde informace o dopravních nehodách na silnici a železnici.

Události 112.cz Vám přináší denně informace o tom, co se stalo důležitého v České republice. Naleznete zde informace o dopravních nehodách na silnici a železnici. Dozvíte se, zda se během posledních dnů staly nějaké nehody u vody či vznikly významné požáry.

Události 112.cz dále poskytují pravidelné informace v podobě reportáží a článků na všechna témata, která souvisí s krimi. V případě potřeby zde naleznete také info servis Policie ČR, krimi zprávy a mnoho dalších užitečných informací, díky nimž budete v obraze.

Před cestou po dálnicích a silnicích si zde najdete informace, které se Vám mohou před jízdou velmi hodit. Zároveň sledujeme všechny známé kauzy, které otřásají naší zemí. Krimi zprávy, články a reportáže - to jsou Události 112.cz.

Redakce Události112.cz

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře