Požár v chemičce: Na objízdné trase se tvoří kolony. Škodlivé látky prý neunikly

Hořící chemička v Litvínově. Foto: archiv Twitter
Hořící chemička v Litvínově. Foto: archiv Twitter

Litvínovsko - Aktuální informace po požáru v Unipetrolu Litvínov. Zaměstnanci Chemparku, kteří po čtvrteční (13.8.2015) evakuaci byli nuceni zanechat svá vozidla na parkovištích Severní svah a u administrativní budovy Unipetrolu si mohou vyzvednout svá vozidla. Na objízdé trase se tvoří kolony.

Reklama

V případě parkoviště Severní svah je nutné dodržet příjezd a odjezd ze směru od Litvínova, v případě parkoviště u budovy AB příjezd a odjezd ze směru od Mostu. Parkoviště u Paracelsusu zůstává uzavřeno.

Zaměstnanci Chemparku, kteří po včerejší evakuaci byli nuceni zanechat svá vozidla na parkovišti u Paracelsu si mohou vyzvednout svá vozidla.

Příjezd a odjezd je možný ze směru od Litvínova.

Úsek mezi Petrochemií a administrativní budovou je stále zcela uzavřen.

Pro přístup do prostoru parkovišť je nutné předložit průkaz zaměstnance a dbát pokynů PČR a městské policie.

Dopravní situace bude aktualizována.

"Jednání Bezpečnostní rady bylo starostkou města Litvínova svoláno na 6. hodinou. Kromě členů bezpečnostní rady byli přítomni ředitelka územního odboru HZS Most plk. Ing. Benáková a zástupce HZS Unipetrol RPA Ing. Sklenář. Na základě předaných informací se situace v areálu Petrochemie nadále zklidňuje a nehrozí akutní nebezpečí," sdělila Iva Freieslebenová z městského úřadu.

Podařilo se inertizovat důležitá zařízení na ethylenové jednotce a nadále bude probíhat řízené a lokalizované vyhoření medií v zasažených potrubních systémech. Dle informace HZS bude nadále pokračovat v řádu desítek hodin. Nebezpečí havárie na potrubí ethylenovodu nehrozí.

V areálu Chemparku je minimální udržovací provoz, který zabezpečuje nezbytná obsluha. Na potřebu přítomnosti v areálu se zaměstnanci musí obracet na svého zaměstnavatele.

K dopravní situaci Bezpečností rada informuje o přetrvávající uzavírce komunikací I/27 Litvínov – Most a silnice Horní Jiřetín – Komořany. Jediná objízdná trasa směrem na Most vede přes Louku u Litvínova směrem na Braňany.  Po objízdné trase je zajišťována náhradní doprava prostřednictvím autobusů DPMaL.

Na objízdné trase se tvoří kolony, proto Bezpečností rada vyzývá ke zvýšené opatrnosti a doporučuje řidičům ze směru od Teplic využít komunikací přes obce Osek nebo Duchcov. Dopravní situace bude průběžně aktualizována.

"Prováděná kontinuální měření stavu ovzduší neprokázala nebezpečné koncentrace škodlivých látek," uvedla Iva Freieslebenová z městského úřadu.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře