Požár chemičky v Litvínově je pod kontrolou. Jaká jsou opatření - doprava, bezpečnost?

Hoří v chemičce. Foto: archiv Twitter
Hoří v chemičce. Foto: archiv Twitter

Litvínovsko - Po celý den hasičské jednotky z celého kraje zasahují v areálu Unipetrolu v Záluží. Kolem 18. hodiny je požár již pod kontrolou, během dne hrozily další výbuchy.

Reklama

"Podle posledních informací z místa je již požár pod kontrolou, dochází k ochlazování zařízení. Zbylý propylen v zasaženém místě musí vyhořet, proto bude v omezeném rozsahu ještě požár nějakou dobu probíhat," uvedla Bezpečnostní rada města Litvínov.

"Látky uvolňované do ovzduší nejsou zdraví škodlivé. Největším problémem v souvislosti s požárem byla tvorba nepříjemných sazí. Zaměstnanci byli preventivně evakuováni. Nemáme žádné informace o úrazech či zraněních zaměstnanců," sdělila Iva Freieslebenová z městského úřadu.

V současné době se pohybují v Litvínově a okolí měřící vozy kontrolující kvalitu ovzduší. "Prozatím nebyly zaznamenány koncentrace škodlivých látek. Dorazila chemická laboratoř hasičského záchranného sboru, která bude provádět monitoring a sběr dat," doplnila Iva Freieslebenová.

Silnice I/27 Litvínov - Most bude přibližně uzavřena 24 hodin. Došlo k uzavření objízdné trasy přes Komořany a Horní Jiřetín z důvodu potřeby využití komunikace ze strany hasičského záchranného sboru. V provozu je objízdná trasa přes Braňany a Marianské Radčice.

Infolinky k havarijní situaci v areálu Chempark v Záluží: 778 753 350, 778 753 351, 476 767 612.

ČTĚTE: Požár v chemičce: Náhradní autobusová doprava Most - Litvínov

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře