Podél chodníků do Vtelna bude osvětlení jen u zastávek. Město jedná i o připojení MiniMostu

Mostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Mostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Kvůli negativnímu stanovisku eneregetické společnosti ČEZ bude osvětlení jen u zastávek MHD, nikoliv po celé délce chodníku do Vtelna.

Reklama

Město Most naplánovalo propojovací komunikaci pro pěší ze zastávky ve Vtelenské ulici až do Vtelna. Uvažovalo se s vybudováním osvětlení po celé délce. To nakonec nebude.

"Protože se společnost ČEZ Distribuce negativně vyjádřila k umístění stožárů veřejného osvětlení podél plánovaného chodníku, rozhodli nyní radní, že veřejné osvětlení se vybuduje pouze v místech zastávek městské hromadné dopravy, nepovede tedy podél celého chodníku," sdělila pro MojeMostecko.cz Alena Sedláčková, tisková mluvčí města Most. "Přeložky energetických sítí by totiž vyšly zhruba na 25 milionů korun."

V současnosti se zpracovává se projektová dokumentace pro územní řízení na výstavu chodníku ve Vtelenské ulici.

Radní dále schválili odstoupení od smlouvy o budoucí smlouvě uzavřené s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu Hrabák. "Tato investice měla být financována z 15 ekomiliard, byla ale zařazena do nižší priority a o výstavbu rodinných domů na Hrabáku developeři navíc dosud neprojevili zájem," zvedla Alena Sedláčková.

Město naopak neschválilo odstoupení od smlouvy s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu MiniMostu, protože s realizací tohoto projektu stále počítá. "Primátor Jan Paparega proto bude se společností ČEZ Distribuce o plnění smlouvy dále jednat," dodala mluvčí města.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře